Бенксі в Бородянці: роботи відомого британського вуличного художника перенесуть в новий музей

Вуличні малюнки британського художника Бенксі, які він намалював в Україні, хочуть перенести до нового музею, котрий створюють у селищі Бородянка, на Київщині.


Звідки ми про це знаємо?

Ідею в етері українського радіо озвучив виконувач обов’язків голови Бородянки Георгій Єрко.

За його словами, у селищі хочуть відкрити музей російсько-української війни.

Бенксі в Бородянці: роботи відомого британського вуличного художника перенесуть в новий музей

Бенксі в Бородянці: роботи відомого британського вуличного художника перенесуть в новий музей

Пряма мова:

На сьогодні ми відновили об’єкти інфраструктури, водопостачання, водовідведення, але, на превеликий жаль, ремонтні роботи на цих інженерних спорудах продовжуються, тому що в нас від ударів значно зруйнувалися саме водопостачання та водовідведення. Повністю зруйновані наші багатоквартирні будинки й сьогодні розробляється проєктна документація на їх знесення.Крім того, ми продовжуємо ремонтувати дахи та вставляти вікна. Загалом готуємося до зими. Від Київської обласної адміністрації ми отримали кошти на закупівлю палива для нашого комунального підприємства, яке обслуговує школи та садочки. Маємо запас дров і надіємося, що дітки будуть в теплі, — розповів Георгій Єрко.

 

Яка нам користь з цієї інформації?

Концептуальні музеї та галереї у селищах – рідкість для України. В Сучасних умовах саме створення нових культурних центрів у маленьких містах, селах, районах та провінціях створюватиме можливості для їх розвитку. Європейські та американські культурні фонди готові давати гроші на розвиток таких музеїв та галерей. Плюс, існують державні гранти та програми з фінансування таких центрів. Тому локальним менеджерам культури, директорам і працівникам музеїв, галерей варто пропрацювати теми війни, відбудови та сталого розвитку, аби мати нагоду залучити ресурси на розвиток своїх міст, сіл.

Контекст

Бенксі – відомий анонімний художник з Британії. Він створює картини на стінах будинків, бетонних парканах, у занедбаних будівлях з початку 1990 років.

Бородянка – це селище, котре має населення 13 тисяч людей та розташоване неподалік Бучі в Київській області.

26 лютого 2022 року приватне обійстя у місті було обстріляно, загинуло троє осіб. 28 лютого 2022 року російські окупанти обстріляли Бородянку; спалахнули два супермаркети. Також містом проїхала ворожа техніка. 1 березня російський літак скинув бомбу на житловий будинок. 10 березня українські артилеристи ліквідували під Бородянкою кілька російських танків.

На початку квітня 2022 року Бородянку було звільнено. Багато будинків у місті виявилися знищеними (із 29 багатоповерхівок повністю знищено 8, а решту пошкоджено). Рятівники побоюються, що під уламками може знайтись багато загиблих, доля яких дотепер залишається невідомою.

Станом на 20 квітня 2022 року рятувальники розібрали усі завали будівель у Бородянці. З-під них вдалося дістати 41 загиблого. За словами виконувача обов’язків голови Бородянської селищної громади Георгія Єрка, окупанти повністю знищили 8 та пошкодили частково 32 багатоповерхові будинки, а також знищено близько 500 приватних будинків та ще близько 450 частково зруйновано або зазнали пошкоджень.


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру, історію, суспільство. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *