Український андеґраундний треп: народився чи помер?

Хіп-хоп заволодів масовою культурою. Бог любить хіп-хоп. На виборах 2019 в Україні переможе хіп-хоп. Михайль Семенко був репером. Тарас Шевченко малював графіті. Віталій Кличко не змагався на рингу, це був танцювальний баттл. Я продовжую рубрику, у якій допоможу вам інтегруватися в одну із найпотужніших субкультур сучасності.


І сьогодні із нами хлопачка-трепер ака «Я не розумію, чому моя сестра не тусить під нього на шкільній дискотеці» ака «Голос від якого можна накуритися подорожниками» Станіслав Matorin. Любить стару школу, бо вважає її найбільш душевною, як і більшість українських реперів, що звучать, як дворові пацанята із російського падіка девяностих. Але на відміну від них, творить новий саунд. Не побоюся того слова, вибач, Тупаче Шакур, Matorin мутить львіський треп.

Кладу зелене в кишені,

Не робиш так – геть від мене.

Не гаяти часу даремно – подалі від мене.

https://soundcloud.com/matorin_ind/q6rq9t3nesr0

Що ви знаєте про треп? Вслухайтеся у це поняття. Відчуйте його. Треп – це коли трусять філейками й золотом під ненапряжні мелодії й роблять це стильно.

У ньому на відміну від класичного «тру» хіп-хопу по-інакшому створюють інструментали (біти), а теми треків не ходять далі сумнозвісних філейок, золота, речовин, заборонених законодавством, та інших кримінальних тем. Matorin сідлає цю хвилю:

Вона прийде,

якщо я покличу.

Не переймайся –

Я ніхто інший.

Мені все одно,

Але так цікавіше.

https://soundcloud.com/matorin_ind/ne-pereymayus

Треп (з англ. пастка) – має цікаві трактування у нарко-жаргоні, можете почитати ось [тут]( https://www.urbandictionary.com/define.php?term=Trap

Темп треків зазвичай не більше, ніж 70 ударів у хвилину (70 bpm). Для створення мелодії використовують «трепові», хай їм грець, барабани і 808 бас. Зародився треп, як і все прекрасне у хіп-хопі, в Америці у 90-тих.

Починаючи із 2014 року, фрешмени (новачки й хіп-хопі, інколи новатори) ще більше спростили звучання. Зараз це називають мінімалістичним трепом. Все простіші тексти, все більше «чілові» біти. Я вбачаю у Matorin елементи й мінімалістичного трепу і навіть, Господи він ще живий, клауду:

Malboro life

Malboro life

Malboro life (багато разів)

https://soundcloud.com/matorin_ind/marlboro-life

В Інтернеті про Matorin мало інформації: сторінка на Саундклауді https://soundcloud.com/matorin_ind, прикольні фото в Інстаграмі , профіль на http://showbiza.com/matorin, видалені відоси на Ютубі. Коротко кажучи, трезині не хайпить. Погугліть потім ці слова. Музика у нього тру хасл (так ще говорять?), справжній львівський флекс (і це погугліть).

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

?

Публикация от Станіслав (@matorin_ind)

Що тащить: голос Стаса, наркоманський флоу, спочатку від нього стає прикольно, ніби слухаєш кентулю із паралельного всесвіту, цікаві тексти без «кров-любов», людський підхід до запису музики.

Що не тащить: чому таке музло досі не популярне, а всякі Ліл Пампи й Біг Бейбі Тейпи – так? Українському репові не вистачає скандалу, а Matorin хорошого менеджера. Бо з таким контентом можна зайти у будь-яку хату і трепувати як Бог.

«Я не хочу бути багатим,

Хочу все життя угарати»

Варто заслухати!

https://soundcloud.com/matorin_ind/grshnik

https://soundcloud.com/matorin_ind/sprobuy-spymati

https://soundcloud.com/matorin_ind/matorin-buvay-lost-demo-tape

https://soundcloud.com/matorin_ind/7cm3uq2csqcx

https://soundcloud.com/matorin_ind/ebpprlzxntn2

https://soundcloud.com/matorin_ind/syavo

https://soundcloud.com/matorin_ind/q6rq9t3nesr0 

Мирослава Наумова

Журнал “Артефакт” існує завдяки вашій підтримці! Ми хочемо робити більше якісних матеріалів, покращувати сайт, винагороджувати наших дописувачів, дизайнерів та всіх, хто допомагає розвиватися виданню.

Підтримайте нас невеличким благодійним внеском.

Приват: 4149 4991 1010 5317 (Роман Грицун)

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *