Музику реггі внесли в список культурної спадщини ЮНЕСКО

Організація ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) включила музику реггі в список нематеріальної культурної спадщини людства. Про це повідомляється на сайті організації.


Фахівці заявили, що внесок реггі в міжнародний дискурс з питань несправедливості, опору, любові та людяності підкреслює її значення. Крім цього, експерти оцінили її розвиток як одночасно інтелектуального, соціально-політичного, чуттєвого і духовного явища. В ЮНЕСКО додали, що така музика – “голос для всіх”, який має широкий вплив, у тому числі політичний, пише канал 112. 

З пропозицією включити реггі в список спадщини ЮНЕСКО виступила міністр культури Ямайки Олівія Гранж.

Розквіт реггі стався на Ямайці в 60-х роках XX століття. В основному цю музику грала молодь з бідних кварталів. По суті жанр був переробкою американського блюзу на місцевий лад. Пісні реггі містили заклики повернутися до коріння і чинити опір системі. Найбільш відомий представник музики реггі – Боб Марлі, ямайський музикант, який помер в 1981 році.

Список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО містить близько 500 пунктів. Україна в цьому списку представлена старовинними козацькими піснями та Петриківським розписом.

Як повідомлялося раніше, ЮНЕСКО залишило Києво-Печерську лавру та Софійський собор у списку об’єктів всесвітньої спадщини.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *