Гурт The Frunk випустив пісню на вірш Василя Стуса

Київський рок-гурт The Frunk випустив музичну композицію на вірші українського поета Василя Стуса зі збірки “Палімпсести” з нагоди його дня народження, передає УНН.


“Це людина, чиї порівняння і метафори викликають глибокі емоції. Чоловік, який помер у неволі за переконання про необхідність збереження і розвитку нашої культури. Людина, ім’ям якої називають університети, вулиці і площі – лише так ми, як нащадки, можемо йому віддячити. Ми хочемо віддячити Василю Стусу, поклавши його вірші на музику”, – написав вокаліст групи Столяренко Ростислав у Facebook.

Василь Стус – український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1990), Герой України (2005, посмертно). За власні переконання про необхідність збереження і розвитку української культури зазнав репресій з боку радянської влади, його творчість було заборонено, а сам він був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де і загинув.

У збірку “Палімпсести” увійшли вірші Василя Стуса 1971-1979 років. Вперше збірка була видана за кордоном у 1986 році за упорядкування Надії Світличної, яка отримала поезії від вже ув’язненого на Колимі автора.

Нагадаємо, у столиці Польщі відкрили сквер імені визначного українського поета Василя Стуса.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *