музика на вірші

Музика на вірші: хто почав цей тренд і хто його продовжує?

Музика на вірші це завжди круто. Особливо якщо це українська музика та українські вірші. Такі проєкти від сучасних виконавців зараз стають  доволі популярними, однак насправді це зовсім не новинка для нашої культури.

Тож розповідаємо хто з відомих українських виконавців почав писати музику на вірші ще до того як це стало мейнстрімом.

 

Володимир Івасюк

Поет Богдан Стельмах співпрацював з Володимиром Івасюком: він писав вірші, а композитор адаптував їх мовою музики. У 1975 році побачила світ їхня спільна робота «Лише раз цвіте любов».

«Відтак нам пощастило написати шість пісень, сьома «Калино, калино», на жаль, не збереглася. Багато зі створеного Володя тримав у голові, не все фіксував на папері», згадував співпрацю з музикантом Богдан Стельмах в інтерв’ю «Високому замку».

ROXOLANA

Aрт-проєкт «Ukraine Is» це цикл сучасних музичних композицій на вірші українських поетів, створений співачкою ROXOLANA.

До альбому увійшло 5 композицій на слова поетів різних епох: Івана Франка, Ліни Костенко, Юрка Іздрика, Лесі Українки та Михайля Семенка. До речі, дві пісні ROXOLANA записала в дуетах: «ФРАНКО» з народною артисткою України Ніною Матвієнко, а «Не своя» з гуртом «KAZKA».

 

Артем Пивоваров 

Платівка Артема Пивоварова «Твої вірші, мої ноти» це збірка композицій, виданих у однойменному авторському проєкті. Основна його мета популяризація української культури через музичну призму. 

Так нове дихання отримали вірші Григорія Чупринки, Тараса Шевченка, Миколи Вінграновського, Павла Тичини, Пантелеймона Куліша, Лесі Українки та інших українських поетів. Чимало пісень записані в дуетах з відомими українськими виконавцями.

 

Гурт «Кому вниз»

9 березня 2014 року гурт «Кому вниз» презентував свій четвертий студійний альбом. Він присвячений 200-ій річниці з дня народження Тараса Шевченка. Музиканти поклали на музику чотири вірші поета, а завершили альбом речитативним постскриптумом.

 

Гурт «Фіолет»

У 2016-му «Фіолет» презентував свій мініальбом на слова українських поетів. Туди увійшли музичні композиції на поезії Ліни Костенко, Миколи Вінграновського, Василя Стуса, Дмитра Павличка й Григорія Чубая.

«Україна має культових поетів і з минулого, і з буремного сучасного. Наш альбом це і експеримент внутрішній, майже інтимний, і водночас – щирий жест популяризації рідного, крутого й концептуального», – розповідав лідер гурту Сергій Колос про альбом.

Авторка матеріалу Стецик Анастасія.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *