Вистава Тичина, Жадан і Собаки здобула дві нагороди Нью-Йоркської театральної премії

У Нью-Йорку пройшла 14-а церемонія вручення премії New York Innovative Awards, яка присуджується найкращим постановкам незалежних театрів. Дві нагороди – за оригінальну музику і продакшн – отримав спектакль “1917-2017: Тичина, Жадан и Собаки”, створений Yara Arts Group, що функціонує при експериментальному театрі LaMaMa. Автором постановки є Вірляна Ткач, американський режисер українського походження, яка заснувала в Нью-Йорку Yara Arts Group в 1990 році.

Вистава, яку в Нью-Йорку показували в експериментальному театрі La MaMa, а до цього в Києві, на сцені Малої опери і на Форумі видавців у Львові, потрапила в номінації Найкраще продюсування мюзиклу, Видатна режисура, Інноваційний дизайн. Ще дві номінації принесли спектаклю гурт Жадан і Собаки і бандурист Юліан Китастий – за Визначну оригінальну музику, пише НВ з посиланням на  The Ukrainian Weekly.

Тичина, Жадан и Собаки – оригінальний спектакль, який за допомогою поезії вивчає, що роблять люди, коли суспільство руйнується. Він був задуманий і втілений режисером Вірляною Ткач, яка використовувала поезію Павла Тичини, а також вірші та пісні Сергія Жадана.

 

Основним текстом вистави стала збірка Тичини Замість сонетів і октав, який був тривожним свідченням кривавих подій в Україні 1918-1920 років під час Червоного терору. У виставі поезію Тичини переривають пісні групи української рок-групи Жадан і Собаки.

«Цей чудовий спектакль спонукає нас протистояти неподобству і прославляти красу, на яку здатні люди в розпал трагедії», «Вірші стають джерелом переживань, які актори, дві жінки і троє чоловіків передають через рух і в діалозі, іноді питаючи, іноді дивуючись; тут показані любов і насильство, втрата і відновлення», – писали нью-йоркські критики після прем’єри вистави.

«Yara вважає за честь бути номінованим нашими колегами з незалежного театрального руху Нью-Йорка. 1917-2017: Тичина, Жадан і Собаки був найбільшим проектом в історії Yara. Ми привезли Сергія Жадана та його рок-гурт з восьми учасників з Харкова. У нас були супер актори. Шоу було потужним і своєчасним, і я дуже цим пишаюся», – прокоментувала номінації Ткач.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *