Відкриття виставки Антона Логова “Складний червоний”

У середу, 13 лютого, о 19.00 в арт-центрі Ya Gallery ( вул. Хорива, 49Б) відбудеться відкриття персональної виставки Антона Логова “Складний червоний”.


Людські спогади, віддаляючись у часі та заглиблюючись у несвідоме, набувають вигляду кольорових плям. Асоціативні ряди, продовжуючись новими образами, рано чи пізно закінчуються кольоровими плямами. Увесь світ, що потрапляє нам на очі, розфокусовуючись та розчиняючись у темряві, перетворюється на згустки кольорових плям. Всесвіт — це колір, і навпаки. Так само спонтанно, як виник наш світ, виникає й образ кольору. Художник Антон Логов передає випадковість цього явлення на полотні «складним червоним».

Картинки по запросу антон логов художник

Антон Логов. Фото: Ольга Касянюк

Жертва Євхаристії та старозавітний гріх, крила небесних серафимів та хтонічність материнської утроби, сила палкої любові та спокуса ненависті, розкіш імператорської влади та відчай революції, спокута пекельного вогню та примарне світло зимового сонця, — червоні. На стінах первісних жител, на середньовічних іконах, на полотнах класиків та в нашому житті — цей колір домінує та підкорює собі усю гармонію навколишнього. У чому його таїна? Якої глибини сягає червоний, врізаючись в очі, зупиняючи на собі випадковий погляд? Чому саме червоний на картинах Антона Логова?

 

Роботи із серії “Складний червоний” на сайті “Я Галерея”: 

 

 

Надихаючись колористичними пошуками ван Ейка, Гойї, Матісса, Логов працює з червоним, розкладаючи його на невловимі відтінки, виявляючи його нюансований потенціал, наділяючи його кожен раз новою формою. За словами Антона, серія «Складний червоний» народилась під впливом тісного спілкування з відомим українським художником — Сергієм Якутовичем. Він запросив Логова до майстерні, довіривши ґрунтувати полотна для своєї нової живописної серії. У діалозі мистецьких поколінь, Антон ділив із Сергієм і особисті втрати, і спалахи натхнення. Якутович розказав про роботу в кіно, про книжкову ілюстрацію та про численні виставки, а пізніше заповідав Антону Логову написати на тих полотнах свою власну серію. І Сергія не стало…

Тягуча густота червоного поглинає в себе найсуперечливіші емоції, найважчі думки. Цей колір наповнює сама історія: спочатку — стигмати Христа, пізніше — знамена більшовиків, тепер — кров нашої війни. На полотнах Антона Логова «складний червоний» розчиняє та розчиняється, перетворюючи кожну окрему абстракцію на частину суцільного душевного переживання.

Антон Логов

Антон Логов. Інсталляція, Реінкарнація. 2016. Фото: HUDRUK

 

Виставка «Складний червоний» — це спогад і передчуття водночас. Червона лінія, червона пляма, червоний мазок, червона розмивка, червоний акцент — живописні проекції емоційних зламів. Залишаючись особистими спогадами художника, вони щоразу набувають нової подоби, взаємодіючи з глядачем. Казимир Малевич говорив: «У мистецтва немає ні минулого, ні майбутнього, отже — воно завжди сьогоднішнє». Живописна історія Антона Логова завжди розгортається тут і тепер, заповідаючи нам складність свого червоного.

Марина Богуш

Виставка триватиме до 11 березня.
Арт-центр Я Галерея
Київ, вул Хорива 49 Б
10.00 – 19.00

Вхід вільний

 

Антон Логов. Творча довідка:

Народився в 1984 році в місті Роздільна Одеської області.

У 2004 році закінчив Одеське художнє училище ім. М.Б. Грекова, а в 2010 році – Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури.

Спипендіат арт-центру Я Галерея.

Із 2008 року бере активну участь у групових виставках в Україні та за кордоном.

Живе та працює в Києві.

Відвідати віртуальну майстерню художника ви можете за посиланням.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *