У «Дзизі» презентували рисунки та малярство художника Львівської опери Євгена Лисика

У «Дзизі» презентують рисунки та малярські твори колишнього головного художника Львівської опери Євгена Лисика. Виставка під назвою «Інші» – це кілька десятків рисунків і малярських творів на анімалістичну тематику. Однак, насправді, вони про людяність. Серед центральних робіт – ведмідь за ґратами. Його Лисик колись побачив у Шевченківському гаю. А після того довго не міг туди приходити.


«Стояла ота клітка вузенька. Той Місько-ведмідь не міг навіть лягти десь там. І то Лисика так вразило, що він відразу зробив отой великий малюнок», – розповіла дружина митця, художниця костюмів Львівської опери Оксана Лисик-Зінченко, пише Захід.нет.

Ця тварина – ще й символ. Затисненої обставинами людини, або ж особи, яка перебуває у духовній неволі. На виставці представлено 26 робіт, які раніше не бачив глядач. Є й про дитячі забавки 60-их років.

«Колись діти прив’язували собаці до хвоста консервну банку, набиту різноманітним металом. І ті собаки бігали, мабуть, страшно налякані. Лисик зображує, як тварина кидається з урвища від того жахіття. І тут же Лисик зображує іншу роботу, на якій ми бачимо собаку. Вона квола, виснажена голодом, але охороняє людське дитинча», – розповів куратор виставки Остап Лозинський.

Серед рисунків є й ідилія дитинства художника, коли він ганяв на дідовій конячці у селі. Митець пізніше використає цей мотив у сценографії балету «Сотворення світу».

Результат пошуку зображень за запитом "У Львові звірі «розказують» про художника Львівської опери Євгена Лисика"

«Тато розповідав, як він її випасав на лузі, то вона ввечері не хотіла вертатися додому. Звичайно! Для чого їй в хату було вертатися?! І він мусив усілякі хитрощі вигадувати: збирав букет і тим букетом її заманював. А далі ця коняка мала сумну історію, коли створили колгоспи – забрали тих всіх тварин у той концтабір. І та коняка втікала звідти. Вона просто приходила, клала голову на тин нашої хати і з очей її текли сльози», – поділилася батьківськими спогадами донька Євгена Лисика, керамістка Анна Лисик.

Майже три десятки цих робіт глядач побачить уперше. І зможе їх осмислювати до 10 листопада. А вже 6 листопада продовжать пізнавати Євгена Лисика в галереї «ІконАрт» .

Нагадаємо, Народний художник УРСР та лауреат Шевченківської премії Євген Лисик малював театральні горизонти та завіси. Не лише для України, а й Білорусі, Росії, Польщі, Туреччини. За життя створив понад 70 сценографій. Це декорації до вистав «Есмеральда», «Лускунчик», «Лебедине озеро», «Сотворення світу», «Ромео і Джульєтта». Євген Лисик зробив їх в уявному 3D форматі. А його горизонти часто сягали розмірів 20х18 м.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *