У Полтаві покажуть театральну виставу “Ресторан Україна”, яка викриває корупцію

8 лютого у Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбудеться показ вистави «Ресторан Україна», вхід вільний.


У фокусі перформансу «Ресторан «Україна» — явище корупції, яке є однією з нагальних проблем сучасної України. Вистава створена у жанрі постдокументального, постдраматичного театру і є публічною спробою дослідження феномену корупції через самодослідження та занурення у власне сприйняття корупції.

«Ресторан «Україна» побудовано на особистому досвіді двох акторок — Ніни Хижної й Оксани Черкашиної. Драматург Діма Левицький — автор польсько-українського проекту «Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду», вистави «ДПЮ» — допомагав «зібрати історію» в цілісне дійство.

Як результат — динамічне, гротескне, трагікомічне та епатажне шоу з сучасними, яскравими та показовими резонансними корупційними кейсами.

До речі, вистава увійшла до топ-10 найкращих прем’єр Києва 2017 року.

Опис вистави

«Потреба говорити про корупцію провокує потік свідомості, серію перформативних галюцинацій акторок, де на поверхню виходять дитячі спогади, особисті травми, ідіосинкразії, зізнання, відчуття професійної нереалізованості та безпорадності.

Світлина від Точка Дотику.

Чи є ця неможливість говорити про корупцію — капітуляцією перед поставленим завданням? Чи означає вона прийняття обивательської позиції, з точки зору якої, корупція, звісно, заслуговує на засудження, але своя сорочка — до тіла ближче? Але якщо особисте – це політичне, більше того — це його причина і результат, то чи може бути цей потік особистого —жестом звільнення: від потреби завчати чиїсь слова, від прописаного сценарію, від сценариста, від авторитета, від боса, від Батька? Врешті, саме антиавторитарний мотив, так само, як і антиолігархічний чи патріотичний — часто стає одним із побічних ефектів антикорупційних рухів.

Світлина від Точка Дотику.

Однак тіло Батька вже давно лежить на столі. Що означає, що сценарію дійсно немає, і фінал — відкритий. А тому вивільнення особистого може стати як жестом прийняття відповідальності, так і захопити собою настільки, що ми й не зауважимо, як місце старого Батька непомітно обійме новий»

Творча команда вистави
Акторки: Ніна Хижна, Оксана Черкашина
Драматург: Діма Левицький, 
Художнє оформлення, саунд-дизайн: Євген Якшин

За дослідження корупційних кейсів відповідав Пьотр Армяновський. Світлове вирішення – Євген Копйов.

УВАГА! У виставі використовується ненормативна лексика.
Обмеження за віком – 18+

Вхід безкоштовний, реєстрація обов’язкова: https://goo.gl/forms/gnQKdzLW3myg184H3


Світлина від Точка Дотику.

 

Показ вистави відбуватиметься в рамках проекту “Інноваційні мистецькі заходи для протидії корупції” Громадської організації “Точка дотику” за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI), яка фінансується Європейським Союзом та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Організатор: Громадська організація “Точка дотику”.
Вистава створена за підтримки Гете-Інституту.

Фото у матеріалі взяті з Фейсбук-сторінки вистави

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *