Скандальне мистецтво. 8 портретів Лесі Українки у стилі квантового стрибка Тараса Шевченка

Після знищення виставки портретів Тараса Шевченка Квантовий стрибок багато українців висловили свою підтримку її автору, художнику Олександру Грєхову.


На підтримку Олександра Грєхова і його картин ілюстратор видання The Devochki Леся Мазаник створила аналогічні портрети письменниці та поетеси Лесі Українки. Її намалювали в образах Чудо-жінки, Фріди Кало, Мерилін Монро, Одрі Хепберн, Анни Вінтур, королеви Єлизавети, а також самого Шевченка, пише НВ Style. 

 

Плакати Лесі Українки

Плакати Лесі Українки / Фото: Lesia Mazanik

Також всі створені Мазаник портрети з Лесею Українкою перетворили на телеграм-стікери.

Телеграм-стікери

Телеграм-стікери / Фото: Lesia Mazanik

Раніше стало відомо, що засновник піцерії Pizza Veterano Леонід Остальцев запропонував Грєхову відкрити свою виставку в його закладі. «У неділю я побачив цю новину. Прочитав все, що було з цієї ситуації. Обурився. Обурився бо якийсь й***п порізав плакати на станції метро, потім почав залякувати автора, а потім деякі локації почали скасовувати виставки у себе через страх, що на них нападуть. Я зв’язався з автором, і домовився що ця виставка Квантовий стрибок буде проходити у нас в Veterano Resto», – повідомив Остальцев у Facebook.

Також він додав, що «ця виставка, цей Шевченко приверне набагато більше уваги молоді, ніж всі заняття з української літератури. … Це не нафталін, а осучаснений Кобзар в образах супергероїв сучасності».

А деякі українці пропонують висловитися на підтримку творчості Грєхова, купивши одного з його Шевченків.

Нагадаємо, 17 лютого на станції метро Тараса Шевченка в Києві вандал зіпсував портрети українського поета, що з’явилися там в рамках виставки Квантовий стрибок Шевченко. Молодик порізав картини ножем.

Виставка портретів Шевченка мала пройти у Львові та Вінниці, однак їх скасували через погрози націоналістів.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *