Символ #MeToo. Картину Артемізії Джентілескі продали за $2 млн

Картина художниці 17-го століття Артемізії Джентілескі Лукреція пішла з молотка на торгах у Відні за суму вдвічі більше початкової вартості – 2 млн доларів замість 800 тис. доларів.


Робота, яка раніше ніколи публічно не експонувалася, вирушила в колекцію в Австралію за рекордно велику для картин Джентілескі ціну, пише Новое Время з посиланням на artnet.

«Важливо розуміти, що Артемізія Джентілескі була однією з небагатьох жінок-художників, які дійсно заробляли на життя живописом, – сказав експерт Марк Макдоннелл. – Вона була незалежною, вона була успішною, вона користувалася великим попитом, і це було дуже незвично для того часу і зробило її символом сучасності».

Підлітком Джентілескі була згвалтована учителем мистецтв Агостіно Тассі. У суді вона зазнала принизливого фізичного огляду і тортурів, щоб довести правдивість своїх заяв, перш ніж Тассі був засуджений.

Artemisia Gentileschi, Self Portrait as Saint Catherine of Alexandria. Фото: National Portrait Gallery

Проте, така доля не вплинула на кар’єру Джентілескі: вона стала відома своїми драматичними, реалістичними зображеннями жінок і сексуального насильства. За словами Макдоннелла, її роботи зробили її «важливою фігурою в символізмі жіночої боротьби з жорстокістю» і актуальною в епоху #MeToo.

Картина Лукреція зображує історичного персонажа, чиє згвалтування і подальше самогубство надихнули жителів Риму замінити монархію республікою.

Серед робіт Джентілескі рекордну суму приніс автопортрет художниці в образі Святої Катерини Олександрійської – 2,18 млн доларів.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.