Бранці ідентичності. У Києві показали виставу “Заручники” за Девідом Едгаром
6-8 жовтня в Києві, в Мистецькому арсеналі, пройшли прем’єрні покази вистави Заручники за п’єсою знакового британського драматурга Девіда Едгара Pentecost.
П’єса Pentecost вперше була поставлена Королівською Шекспірівською компанією, а далі розпочала мандри сценами Америки, Австралі, Швеції, Естонії, Болгарії та Албанії. У 1994 році вона була визнана Кращою п’єсою року в Британії, пише Новое Время.
В Україні постановкою твору Едгара у 2017 році – після виходу українського перекладу п’єси у Видавництві Анетти Антоненко – зайнялась театральна лабораторія Мистецького арсеналу Другий поверх та режисерка-постановниці Ольга Данилюк.
В минулому році, в кінці грудня, Ольга Данилюк та лабораторія Другий поверх представили глядачам виставу Листи невідомому другу з Нью-Йорка, що оповідала історії 14 підлітків з селища поруч із лінією розмежування на Донбасі.
Нова робота театральної лабораторії торкається не менш болючих, та навіть пов’язаних з попередньою виставою, тем: національної ідентичності, вартісності культурної спадщини, кризи європейської єдності та міграційної кризи.
П’єса на два акти розповідає про знайдену в закинутій церкві, яка за роки своєї історії постійно змінювала власників та призначення, старовинну фреску. Знахідка схожа на роботу майстра епохи Ренесансу Джотто, однак за своїм датуванням може виявитись навіть старшою за роботи відомого живописця. У боротьбу за цінну на перший погляд знахідку включаються різні інституції невизначеної країни Східної Європи, в якій і знаходиться церква. Місцева дослідниця, вчений з Британії, корумпований мистецтвознавець, служителі різних релігій, міністр та суддя вирішують долю фрески, а з нею і історії маленької країни. Однак боротьбу за минуле і майбутнє переривають десятки біженців, які захоплюють покинуту церкву, а разом з нею беруть в заручники вчених і стародавню фреску.
Чим завершиться історія? Які західні цінності переможуть цього разу? Крапкою до сюжету вистави є інсталяція Фінал, встановлена в сусідній залі.
Post a comment