7 митців та мисткинь із центру та сходу України дослідили Львів, створили роботи й відкрили унікальну виставку

7 митців та мисткинь із центру та сходу України дослідили Львів, створили роботи й відкрили унікальну виставку

Ніхто ще не досліджував Львів одразу 7, а той – 8 різними видами мистецтва. Таку можливість митцям та мисткиням з Харкова, Маріуполя дала Львівська муніципальна мистецька резиденція. Результатом дослідження стала виставка «Ліс.Предмет.Сонце.Шрам.Напам`ять.Сховати.Обмеження», яка днями відкрилася у місті Лева. 


 

Митці та мисткині, які працюють у жанрах документального мистецтва та відеоарту, скульптури, графіки, живопису, фотографії, перформансу та ленд-арту досліджували Львів після повномасштабного вторгнення як місто-тил. 

Розповідаємо детальніше про Львівську муніципальну мистецьку резиденцію. 

Отже. Протягом трьох тижнів художники досліджували контексти міста, у якому вони опинилися через повномасштабне вторгнення росії в Україну. Ці дослідження Львівський муніципальний мистецький центр втілив у виставці. 

Учасниками та учасницями резиденції та виставки:

  • Дар’я Молокоєдова. Краматорськ, Харків
  • Ілля Тодуркін. Маріуполь, Київ
  • Євген Коршунов. Бровари-Київ
  • Юрій Штайда та Вікторія Телетьєн (Specii). Харків
  • Катя Дрозд. Бахмут, Харків
  • Віталій Матухно. Лисичанськ

Куратором виставки став Павло Ковач.

Керівницями резиденції є Ляна Мицько та Марта Слобода.

Резиденти створювали об‘єкти, фіксуючи та рефлексуючи коливання міста Львів як міста-тилу, а також окреслюючи себе в ньому.

Важиливий момент: виставка доповнюватиметься новими роботами протягом всього періоду експонування.

 

7 митців та мисткинь із центру та сходу України дослідили Львів, створили роботи й відкрили унікальну виставку

7 митців та мисткинь із центру та сходу України дослідили Львів, створили роботи й відкрили унікальну виставку

Назва виставки зібрана з простих та невипадкових слів резидентів. Ці слова не мають початку чи кінця, порядковості чи патерну. Вони динамічно змінюються, перетікають одне в інше, поки ми ходимо (не)знайомими місцями, знаходимо, досліджуємо та забуваємо.

«Зараз як ніколи важливо створювати релокованим митцям простір, якого їх позбавили: для роботи, рефлексії та формування нового висловлювання. Саме таким простором і стала наша резиденція. Тут митці досліджували контексти нового міста-тилу, намагалися зрозуміти та проаналізувати його, а також знайти себе в них. Під час резиденції ми співпрацювали з психологами та психотерапевтами, які допомагали зробити цей процес якомога якіснішим та глибшим. Віримо, нам вдалося познайомити митців з реальним обличчям міста. Зупинятися не плануємо і дуже сподіваємося, що згодом вдасться організувати ще більше подібних резиденцій», – зазначає Ляна Мицько, директорка Львівського муніципального центру та керівниця резиденції.

Муніципальний мистецький центр у місті Львів працює щодня з 10:00 до 21:00. Код на брамі 27.

Резиденція та виставка стали можливими завдяки фінансовій підтримці Стабілізаційного фонду Goethe Institut Ukraine – ініціативи підтримки культурно-освітніх організацій, які постраждали від наслідків війни росії проти України.

 


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру, історію, суспільство. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *