Невідома історія українського голлівуду. В Києві відкриють музей кіно

На відкритті музею презентують першу виставку «ВУФКУ. Lost & Found» про Всеукраїнський фонд кіноуправління. Це була така державна організація, яка у 1920-ті роки займалася розвитком кіно в Україні. 


У «Довженко-Центрі» 12 вересня відкриють Музей кіно до 25-річчя створення центру, повідомляє The Village. 

«Завдяки ВУФКУ українське кіно вийшло на міжнародний ринок – наші фільми показували в Німеччині, Франції, Нідерландах, Британії, США та Канаді», – розповідають у «Довженко-Центрі».

У відновлених приміщеннях центру площею 1 500 м² також представлять експонати українських музеїв та самого «Довженко-Центру».

13 березня 1922 року ВУФКУ був створений на базі Всеукраїнського кінокомітету, отримавши юридичний статус від Української економічної ради 2 травня 1922 року. Державна організація об’єднала всю галузь, включаючи кіностудії, кінопрокат, кінопромисловість, кіноосвіту та кінопресу України та Криму. До ради ВУФКУ входило п’ять осіб, обраних адміністративною радою і затверджених урядом.

У розпорядження організації потрапляють ательє та кіноконтори Єрмольєва та Ханжонкова у Ялті, студії Гросмана, Харитонова та Борисова у Одесі, ательє Іванова «Художній екран» в Києві. Головне управління ВУФКУ розміщується в Харкові, Одеське окружне фотокіноуправління базується на вулиці Лассаля, 29.

ВУФКУ логотип.jpg
ВУФКУ підписує угоди по співробітництво з Туреччиною і починає переговори з фірмами «Кодак» (Kodak) та «Пате» (Pathe). Але економічна блокада, яку тримають західні країни проти СРСР, призводить до важких умов для кіновиробників. За нові фільми їм пропонують лише чисту плівку.

Виробництво фільмів починається 23 вересня 1922 року, а на регулярній основі лише з 15 червня 1923 року після надходження з Німеччини плівки та хімікатів. ВУФКУ розбиває Україну на райони: Київський, Одеський та Харківський. Важливу роль на шляху становлення ВУФКУ грають перші адміністратори українського радянського кіновиробництва Георгій Тасін, Павло Нечеса, Захар Хелмно, Михайло Капчинський.

Кінофабрика ВУФКУ в Одесі запрошує на роботу актора та режисера Миколу Салтикова, операторів Євгена Славінського та Луї Форестьє. До постановки готують фільм «Шведський сірник» за Чеховим. Кінофабрика ВУФКУ в Ялті користуючись приїздом в Крим на лікування Володимира Гардіна, запрошує на роботу його та його команду. За перші три місяці співпраці він ставить два перші фільми студії.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *