“Крихка свобода”. Дивіться документальний фільм про українців, які пережили полон

У відкритому доступі з’явився фільм “Крихка свобода” режисера Костянтина Кляцкіна. Цей режисер є автором стрічки “Крим. Як це було”.


Як повідомляють творці фільму, для онлайн-прем’єри спеціально обрали таку дату – з огляду на тематику фільму. У фільмі розповідається про п’ятьох українців з Луганська, які пережили полон бойовиків, пише LB.ua. 

“У назву фільму “Крихка свобода” ми заклали ідею про те, що базові поняття, які ми вважаємо нормальними та невід’ємними – свобода вибору, висловлювань, фізична свобода – можуть зникнути за один день, – розповідає режисер фільму Костянтин Кляцкін на прес-конференції в українському кризовому медіа-центрі. – Це могло б статися з кожним із нас, якщо б наші міста опинилися в окупації”.

Кляцкін – режисер-документаліст, засновник студії DocNoteFilms і учасник проекту BABYLON’13.

Творці фільму зазначають, що фільм розраховано на широку аудиторію – він не містить сцен жорстокості. У фільмі зафіксовано близько 200 місць, де людей утримували, піддавали насильству, примушували працювати, страчували. “Залишається актуальним питання про притягнення до відповідальності людей, які скоювали такі злочини – гучних розслідувань із цього приводу немає”, – каже керівник Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Один з героїв фільму, Олександр Ретилов зазначає:

“Те, що відбувається по той бік протистояння, нагадує процеси, які відбувалися після Жовтневої революції – коли обвинувальні вироки штампували всім підряд з однією метою – залякати”.

“Крихку свободу” презентували близько 10 місяців тому, і відтоді покази відбулися в різних містах України.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *