“Крути 1918”: сюжет, фото і трейлер історичного фільму

Після подій 101-річної давнини боїв під селом Крути, що на Чернігівщині, в Україні презентують довгоочікувану кінострічку “Крути 1918”. Фільм повинен був вийти на великі екрани 6 грудня 2018 року в День Збройних сил України, однак дату прокату було перенесено на 7 лютого 2019 року.


Історичний екшн “Крути 1918” режисера Олексія Шапарєва розповідає про події більше ніж 100-річної давнини. Як відомо, реальний бій під селом Крути в Ніжинському районі Чернігівської області відбувся наприкінці січня 1918 року. Тоді ж протягом 5 годин у нерівному бою змагалися київські курсанти і козаки “Вільного козацтва”, та більшовики Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова, передає 24 канал. 

Бій під Крутами став важливою ланкою перебігу подій Української революції, адже здебільшого українське студентство змогло затримати ворога за 130 кілометрів від Києва. Саме в цей час українська делегація укладала Берестейський мирний договір, що врятував українську державність. В історичному українському фільмі “Крути 1918” розповідається саме про ці події, але на фоні жорстокого короткочасного бою виникає справжній любовний трикутник – у молоду дівчину Софію закохуються 2 брати, які змагаються за її серце. Сини генерала Андрій та Олекса Савицькі не лише не можуть “поділити” кохання свого життя, а й хвилююче готуються до захисту залізничної станції Крути, через яку в напрямку столиці мають пройти більшовики.

Крути 1918: дивитись трейлер фільму онлайн

Фільм “Крути 1918” став першим повнометражним фільм про легендарний бій студентів з більшовиками. У ньому зіграли такі талановиті українські актори, як Євген Ламах, Надія Коверська, Андрій Федінчик, Олексій Тритенко, Олександр Піскунов, Дмитро Ступка, Остап Ступка, Наталя Васько, Роман Ясіновський та інші. У зйомках фільму також взяли участь реальні українські нацгвардійці.

Офіційні кадри з фільму “Крути 1918” / Планета Кіно

Автор та сценарист української стрічки Костянтин Коновалов виношував ідею створення фільму близько 10 років – так його вразила хоробрість юнкерів. Історія Героїв Крут особливо зворушила ще в студентські роки актора і міністра культури Євгена Нищука. Раніше він зазначав, що дуже очікував прем’єру картини, адже тоді таким чином збудеться його мрія. Для створення фільму вітчизняне Держкіно виділило 26 мільйонів гривень, а загальна вартість виробництва склала 52 мільйони.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *