Гарет Джонс. На Берлінале відбулася світова прем’єра фільму про Голодомор

У неділю, 10 лютого, на Берлінському кінофестивалі відбулася світова прем’єра політичного трилера про Голодомор Гарет Джонс (Mr. Jones).


Прем’єра україно-польсько-британського фільму, режисером якого є Агнешка Холланд, пройшла в повній тиші переповненого залу. Ще один показ в рамках Берлінале відбудеться в понеділок, 11 лютого, пише НВ. 

Гарет Джонс - в офіційному конкурсі Берлінале

Відзначимо, що картина про Голодомор також побореться на основну нагороду кінофестивалю – Золотого ведмедя, – оскільки представлена в основному конкурсі Берлінале.

Перед світовою прем’єрою Mr. Jones представники знімальної групи і української делегації провели флешмоб на червоній доріжці, за допомогою якого закликали до звільнення незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова. Присутні тримали в руках плакати FreeSentsov і Freedom of speech is not a crime, а також портрети Сенцова.

“Повернувся з прем’єри фільму Гарет Джонс (Mr. Jones) Агнешки Холланд. Стрічку дивився вперше, і вона до цих пір не відпускає. Це історія про Голодомор, але одночасно і про ставлення Заходу до України, та й взагалі до народів Східної і Центральної Європи, які до сих пір залишаються розмінною монетою у відносинах Заходу з Російською імперією. Це фільм не стільки про минуле, скільки про майбутнє. Паралелі з сьогоденням в ньому такі потужні, що коли режисер після перегляду зі сцени виступила на підтримку Олега Сенцова та інших українських політичних залож иков в Росії, здалося, що це продовження сюжету стрічки”, – написав у Facebook глава Держкіно Пилип Іллєнко.

Політичний трилер Гарет Джонс знятий у копродукції, режисером стала Агнешка Холланд. Фільм розповідає про валлійського репортера Гарета Джонса, який в 1933 році приїхав в Радянський Союз і побачив, що дійсність відрізняється від того, якою її подає  радянська влада. Джонс першим в західній пресі розповів про голод в Україні.

Гарет Джонс – в офіційному конкурсі Берлінале / Фото: постер фільму

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *