Фільм «Сторожова застава» б’є касові рекорди

Український фільм «Сторожова застава» встановив новий касовий рекорд. Він зібрав більше 12 992 304 гривень.

 

«Сторожова застава» — український пригодницький фільм-фентезі, знятий Юрієм Ковальовим за мотивами однойменної книги Володимира Рутківського. Фільм розповідає про сучасного школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле — на тисячу років назад. Стрічка вийшла в широкий український прокат 12 жовтня 2017 року.

Фентезі знімали на скелях Олекси Довбуша (Карпати). Інші локації –  Коростишівський кар’єр, Тетерівський кіш ( Буча), Остер (Чернігівська область), знімальний майданчик студії Film.ua (масштабні декорації самої Сторожової застави).

Зйомки тривали із листопаду 2015  до весни 2016 (дозйомки).

Всього у виробництві стрічки задіяно 600 людей.

Бюджет склав 40 мільйонів гривень (з них 18,1 млн профінасовано Держкіно).


«Сторожова застава» є дебютною повнометражною роботою режисера Юрія Ковальова. Однойменну книгу Володимира Рутківського було адаптовано у сценарій київським дитячим письменником Сашком Дерманським та маріупольським кіносценаристом Ярославем Войцешеком.

Художник з костюмів Антоніна Белінська заявила, що на розробку ескізів їй знадобилось півтора місяці.

 – Була проведена колосальна робота з вивчення історичних джерел, було багато консультацій, як з істориками, так і з реконструкторами. Потім для посилення образу і характеру додавалися художні деталі, і вже на підставі всього цього створювалися костюми наших героїв, — додала Белінська.

Для акторів Даниїла Каменського та Єви Кошової, які зіграли головні ролі, стрічка стала кінодебютом.

Роман Коржик

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *