24 кадри брехні на секунду. У Києві покажуть фільм Сергія Лозниці про сталінські репресії 

Процес  — фільм Сергія Лозниці, змонтований з документальної хроніки 1930-х років. Картина розповідає про першу гучну судову справу, яку сфабрикував сталінський режим проти інтелігенції у СРСР. Мова про знаменитий процес проти так званої Промислової партії, який відбувся майже 90 років тому в Москві. Тоді провідні інженери країни — визнали сфальшовані звинувачення у спробі державного перевороту та отримали смертний вирок.


Світова прем’єра стрічки відбулася у 2018 році на 75-му Венеційському міжнародному кінофестивалі. Там фільм Лозниці брав участь у позаконкурсній програмі.

Пізніше картину показали на екранах міжнародних кінофестивалів у Карлових Варах, Белграді, Торонто та інших.

27 листопада у відбудеться київська премєра фільму Сергія Лозниці Процес (2018). Стрічку представить та проведе обговорення після показу доктор історичних наук Георгій Касьянов. Подію прийматиме Довженко-Центр. 

Сергі́й Лозни́ця — український кінорежисер та сценарист білоруського походження. З 2001 року режисер разом з родиною мешкає та працює в Німеччині. Лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка (2019).

Відомий фільмом “Донбас”, який  складається з низки епізодів, у яких засобами ігрового кіно відтворені справжні історії, що трапилися на окупованих територіях сходу України. Кілька героїв пов’язують епізоди між собою і передають одне одному, немов естафетну паличку, увагу глядачів.

29 серпня 2018 року Український Оскарівський Комітет оголосив фільм «Донбас» національним претендентом від України на номінацію премії «Оскар» в категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

У жовтні цього ж року фільм пройшов кваліфікаційний відбір та ввійшов до «довгого списку номінантів 91-го Оскара».

У грудні фільм не потрапив до короткого списку з дев’яти фільмів, які продовжили «оскарівські» змагання у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою».

Георгій Володимирович Касьянов  — український історик, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу новітньої історії та політики Інституту історії України Національної Академії наук України, професор кафедри історії Києво-Могилянської академії (2002—2011). Директор БФ «Інститут розвитку освіти».

Kasyanov-georgiy.jpg

Президент Міжнародної асоціації гуманітаріїв (2014—2018).

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *