Хаос у проходах: Стюарт Герітейдж про поведінку людей в кінотеатрах на прем’єрах Барбі та Оппенгеймера

Останнім часом багато говорилося про те, що Барбі та (меншою мірою) Оппенгаймер зупинили остаточний занепад кінотеатру. Ці фільми влилися в культурну дискусію про те, що кіно просто більше не роблять і люди пішли в кіно.


Не можна сказати, що все пройшло добре, адже ті, хто знов пішов в кіно, явно забули, як мають працювати кінотеатри. За останні кілька тижнів ми побачили низку прикрих інцидентів, які сталися через те, що люди, схоже, просто не пам’ятають основних правил етикету в кінотеатрі – пише Стюарт Герітейдж у авторській колонці на The Guardians.

У Мейдстоуні жінка взяла свою дитину без квитка на “Барбі”, що призвело до повномасштабної фізичної бійки. У Бразилії показ “Барбі” закінчився схожою бійкою, очевидно, через те, що жінка дозволила своїй дитині дивитися YouTube протягом усього фільму. І це не обмежується лише “Барбі”. У червні на показі “Русалоньки” у Флориді спалахнула бійка, а в березні те саме сталося у Франції наприкінці фільму “Крід ІІІ”. Тим часом Твіттер переповнений розповідями про поганий етикет у кінотеатрах – від розмов під час фільмів до фотографування під час сеансів.

На це можна дивитися з двох боків. Перший полягає в тому, що соціальні медіа, особливо TikTok, полегшили людям запис і публікацію бійок у кінотеатрах, до такої міри, що рукопашна сутичка в Мейдстоуні, схоже, була опублікована кількома акаунтами з різних ракурсів.

З іншого боку, кінотеатри завжди були скупченням балакучих ідіотів, але тільки з появою відео для спільного доступу хтось звернув на це увагу.

Локдауни 2020 року в поєднанні з раптовою манією кіностудій викладати всі свої нові релізи на найближчій стрімінговій платформі призвели до того, що люди взагалі перестали ходити в кінотеатри.

Той факт, що “Барбі” має такий успіх, означає, що для величезного відсотка глядачів це буде їхній перший візит до кінотеатру з 2019 року. А чотири роки – досить довгий термін, щоб забути деякі правила. Вони настільки звикли до перегляду фільмів удома, що не тримати телефони в руках здається їм чимось чужим. Вони настільки звикли розмовляти під час фільму вдома, що нерозумно очікувати від них мовчання в кінотеатрі.

Коли така поведінка наштовхується на стіну людей, які витратили чималі гроші, щоб просто насолодитися фільмом, починається насильство.

Хороша новина полягає в тому, що шалений успіх “Барбігеймера”, можливо, нагадав людям, як весело ходити в кінотеатр на нові фільми. З точки зору етикету зараз не все добре, але якщо це пробудило людей зі сну, і вони почали регулярно повертатися до кінотеатрів, то це лише питання часу, коли вони знову почнуть дотримуватися правил. Погана новина полягає в тому, що Барбігеймери з’являються не щодня.

Переклав: Андрій Куранов

Друзі! Дякуємо, що читаєте нас!

Нам потрібна Ваша фінансова підтримка, аби далі робити контент, який популяризує Україну та бореться з російськими міфами, маніпуляціями та неправдою.

Моно: 5375 4141 3251 9074

Приват: 5168 7456 1163 3030

 

Ось лінки для миттєвих переказів, якщо не хочеться копіювати номера карток:

Клікай сюди, якщо карта моно. 

Натискай тут, коли приват. 

Раптом хочете підтримати через PayPal, то ось реквізити: romankorzhyk90@gmail.com

А ще у нас є крутий інстаграм – підпишіться, будь-ласочки:

 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Artefact – історія та культура (@artefact.journal)

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *