Єгипет протестував, але бюст Тутанхамона продали за космічні гроші на аукціоні

Бюст Тутанхамона пішов з молотка на аукціоні в Лондоні за 4,7 млн фунтів стерлінгів (майже 6 млн доларів), незважаючи на заклики єгипетської влади відкласти продаж артефакту через підозри в тому, що він міг бути незаконно вивезений з країни в 1970-х.


Про це пише УНН з посиланням на euronews.

Будинок Christie’s, якому належала статуетка з кварциту розміром 28,5 см, описує її як зображення юного фараона Тутанхамона в образі єгипетського бога сонця і повітря Амона.

Єгипет виступив з вимогою розслідувати законність продажу статуетки, заявляючи, що вона могла бути вкрадена з Карнакського храму недалеко від Луксора.

 

Бюст Тутанхамона продали на аукціоні майже за шість мільйонів доларів

Аукціонний дім своєю чергою стверджує, що бюст, якому 3 тис. років, був викуплений разом з іншими предметами приватної колекції. За словами Christie’s, в 1960-х бюст належав німецькому принцу Вільгельму фон Турн-і-Таксіс, а потім подорожував по різних приватних колекціях. “Це дуже відома статуетка. І він ніколи раніше не був предметом спору”, – сказала завідуюча відділом старожитностей Christie’s Летиція Делалуа.

Уже кілька десятиліть Єгипет веде активну кампанію за повернення в країну пам’яток стародавнього світу. Незадовго до аукціону генеральний секретар вищої ради старожитностей Єгипту Мостафа Вазирі повідомив, що розчарований діями Christie’s. “Я вважаю, що бюст був незаконно вивезений з Єгипту. Вони не надали жодних документів, які доводять протилежне”, – сказав він.

Співробітники аукціонного будинку стверджують, що зробили всі необхідні кроки, щоб довести законне походження артефакту.

Нагадаємо, вчені розвінчали одну з теорій щодо гробниці Тутанхамона.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *