Як англійські футболісти нацистським салютом Третій рейх вшанували (відео)

14 травня, 1938 рік. Міжнародний матч збірних Англії та Німеччини. Британський посол Невіл Хендерсон віддає дивний наказ футболістам з Туманного Альбіону: вшанувати гімн Третього Рейху нацистським привітанням.

Лондонські урядовці хотіли потішити самолюбство Гітлера, показати лояльність диктатору, який нарощував військовий потенціал та без єдиного пострілу приєднав Австрію.

Далі буде анексія Судетських областей незалежної Чехословаччини, за тим – дивна війна, коли ніби й Гітлер відкрито піде на Британію, а королівський уряд шукатиме альянсу з Берліном.

Та повернімося до футболу.

Того дня англійська збірна сповна поквиталася за це приниження. Вони перемогли німців із рахунком 6:3, хоча могли наколотити ще більше м’ячів, пригадує Дон Велш, футболіст, що грав у тому матчі:

Це був дійсно чудовий виступ. У другому таймі нам довелося зменшити темп гри через палючу спеку. А спочатку я навіть не сумнівався, що ми можемо забити і всі десять голів. 

20-річний Джекі Робінсон чудово грав у зв’язці зі Стеном Метьюз. Малюк Льон Гоулд забив приголомшливий гол з 27 метрів. Відзначився і Френк Брум, другий новачок збірної, який також забив гол.

103 тисячі глядачів на стадіоні в Берліні стали свідками грандіозного провалу німецької футбольної дружини.

Роман Коржик

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *