Всесвітня павутина. Як виглядав перший в історії веб-сайт і хто його створив

Сьогодні сайти різнокольорові, багатофункціональні. Перший веб-сайт в історії був зелено-чорним і односторінковим або ж біло-сірим.


 ЦЕРН

Європейська організація ядерних досліджень (ЦЕРН) – це таки дійсно ядерна штука. Окрім того, що ці чуваки придумали адрон ний колайдер, вони ще й називається себе батьками-засновниками веб-сайтів.

Саме у швейцарському місті Женева відкрився перший портал в історії. Як ви вже здогадалися – це був сайт ЦЕРНу. Виглядав він ось так:

Тут писалося про те, як працює світова павутина (WWW), розповідалося, як можна створити свій сервер, ну і як шукати матеріали в інтернеті. Тоді люди не гуглили, тоді вони, виходить – цернили.

Але кожна історія має конкретне обличчя. Ним став британський учений-фізик.

Дядько Тім

Перший сайт придумав і запустив Тім Бернерс-Лі.

У 1989 році науковець працює в “Image Computer Systems Ltd”. Там він пропонує ідею World Wide Web (World – світ, що стосується всесвіту; Wide – має ширину, інакше кажучи – розповсюджений; Web – павутина, сплетіння) і називає її “Всесвітньою павутиною”.

Суть роботи системи, себто майбутнього інтернету така – відбувається зв`язування різних гіпертекстових веб сторінок за допомогою гіпер-ссилок та протоколу передачі данних.

 

Американські військові раніше використовували протоколи передачі даних в військовій мережі США ARPANET та університетській мережі NSFNET. Так що інтернет, себто світова павутина працює на технологіях, які придумали американці.

Одначе, дядько Тім робить так, щоби ці технології використовували у мирних цілях: для обміну листами, спілкування в реальному часі (перші чати та соцмережі) та перегляді новиних груп.

Тім розробив перший в історії веб-сервер і перший веб-браузер.

Бельгійський інженер

Одначе, майже рік у цей проект ніхто не хотів вкладати гроші. Та незабаром у цей проект прийшов працювати інженер Роберт Кайо. Він переконав керівництво ЦЕРНу, що в цей проект варто інвестувати.

Тому 6 серпня 1991 року Тім в новинній групі alt.hypertext вперше заявив про створення ним World Wide Web. Він також дав посилання на перший сайт в інтеренеті.  Веб-ресурс був доступний за адресою http://info.cern.ch/ і містив інформацію, що визначала поняття всесвітньої павутини. Ось його вигляд:

У 1993 році, у співробітництві з товариством Фраунгофера Кайо зайнявся першим для Єврокомісії інтернет-проектом з розробки технологій поширення інформації у Європі.

Як результат цієї роботи з юридичною службою CERN, 30 квітня 1993 року розроблене веб-технологію було передано у суспільне надбання.

Роберт Кайо, Жан-Франк Абраматік, Тім Бернерс-Лі на 10-ій конференції Консорціуму Всесвітньої павутини (W3C).

В грудні 1993 року, Кайо відвідав першу міжнародну конференцію, присвячену Всесвітній павутині, яка була проведена в Європейському центрі ядерних досліджень у травні 1994 року. Ця конференція прийняла 380 делегатів-першопроходців Інтернету і стала значною віхою у розвитку мережі. Конференція привела до формування Міжнародного керівного комітету конференцій всесвітньої павутини (англ. The International World Wide Web Conferences Steering Committee), котрий з того часу став організовувати щорічні форуми. Кайо був членом комітету цієї організації з 1994 до 2004 року.

 

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *