Вселенський патріарх підписав томос для Православної церкви України

Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію Православної церкви України (ПЦУ). Вручення документа предстоятелю церкви заплановане на 6 січня.


“Побожний український народ чекав цього благословенного дня цілих сім століть”, – заявив патріарх Варфоломій після підписання, передає BBC News Україна. 

Порошенко
Image caption Порошенко очолив українську делегацію до Стамбула

Варфоломій підписав томос під час зустрічі з новообраним предстоятелем ПЦУ митрополитом Київським Епіфанієм після привітальної церемонії і молебня у храмі святого Георгія.

Новообраний предстоятель Православної церкви України митрополит Київський Епіфаній під час служби у у храмі святого Георгія в Стамбулі
Image caption Новообраний предстоятель Православної церкви України митрополит Київський Епіфаній під час служби у у храмі святого Георгія в Стамбулі

Томос є патріаршою грамотою про надання автокефалії (незалежності) православній церкві та визнання її рівною серед інших 14 помісних православних церков.

Цей документ видається один раз і є основою існування церкви.

Новообраний предстоятель Православної церкви України митрополит Київський Епіфаній під час служби у у храмі святого Георгія в Стамбулі

Сам томос виготовлений на пергаменті у стародавньому стилі.

“4 січня 2019 року ієромонах Лука, відомий на весь світ іконописець і каліграф, привіз до Константинополя текст-оригінал томосу про надання автокефалії Православній церкві України. Текст каліграфічно оформлений на пергаменті з благословення ігумена Ксенофонтського монастиря на Афоні, архімандріта Олексія”, – написав напередодні один з ієрархів ПЦУ Олександр Драбинко.

ВарфоломійКопирайт изображенияECUMENICAL PATRIARCHATE
Image captionВселенський патріарх Варфоломій

Синод Вселенського патріархату схвалив текст ще 29 листопада і тоді ж, за даними ВВС, грамоту підтримала більшість його членів. Підпис патріарха – останній необхідний під цим документом.

Процедуру надання автокефалії завершать завтра. Після спільного богослужіння патріарха Варфоломія та митрополита Епіфанія предстоятелю ПЦУ урочисто вручать томос.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Києві пройшов Об’єднавчий собор, у якому взяли участь церковні ієрархи, священики і миряни, які представляли три православні церкви: УПЦ КМ, УПЦ МП і Українську автокефальну православну церкву, на якому затвердили статут Православної церкви України і обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія.

17 грудня новостворену ПЦУ фактично визнав Ватикан: у той день офіційний портал новин Ватикану повідомив про обрання митрополита Епіфанія предстоятелем автокефальної Української церкви. Фактично це знак того, що відповідно до порядку екуменічного діалогу з православними церквами з огляду на канонічне визнання Вселенським патріархом Варфоломієм Української церкви і її митрополита – ця церква набуває для Ватикану суб’єктність.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *