В Україні вийшла книга російського історика про УПА, заборонена у РФ

Заборонена й вилучена з продажу книга російського історика Олександра Гогуна “Между Гитлером и Сталиным. Украинские повстанцы” вийшла в українському видавництві “Фоліо”.


Про це повідомив “Історичній правді” сам автор.

Роботу доповнено новим розділом про передумови створення Української військової організації та Організації український націоналістів.

Автор розглядає виникнення українського правого радикалізму не як реакцію на польський шовінізм, а радше як реакцію на дискримінаційні практики Австро-Угорщини.

За словами Олександра Гогуна, інше видавництво пропонувало перекласти книгу українською мовою. Але мовне питання для цієї роботи є для автора принциповим:

“Важливо показати, що російську культуру й науку душать не “бандерівці”. а Путін зі своїми посіпаками. Символічно, що кожного разу книга побачила світ в одній з колишній або теперішніх столиць: Петербург, Москва, Київ, Харків. Останній був головним містом УСРР у 1919—1934 роках”, — каже Гогун.

Зараз історик збирає матеріал для роботи про військову біографію Сталіна і сталінізму.

Уперше книга “Между Гитлером и Сталиным. Украинские повстанцы” вийшла 2004 року в Санкт-Петербурзі (Росія). В основу видання лягла кандидатська дисертація Олександра Гогуна “Діяльність збройних націоналістичних формувань на території західних областей УРСР (1943—1949)”, захищена у  Північно-Західній академії державної служби (Санкт-Петербург).

Ознайомитися зі змістом і фрагментом книги можна на сайті видавництва.

ДОВІДКА:

Олександр Гогун — дослідник сталінізму й комуністичного глобалізму, Другої світової війни і психологічних операцій.Також серед його наукових інтересів: повстанська діяльність, історія спецслужб і співпраця громадян СРСР із нацистами, Голокост і різноманітні прояви тоталітаризму й політичного радикалізму.

Упорядник збірників “Неконвенційна війна. ГРУ і НКВД в тилу Вермахту” (2014) і “Чорний PR Адольфа Гітлера. СРСР у дзеркалі нацистської пропаганди” (2004). Автор книги  “Сталінські командос. Українські партизанські формування, 1941–1944 рр.”. (укр. переклад 2014)

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *