Топ 9 видів тортур

9 жовтня 1789 року у Франції були заборонені тортури. Забути цю цікаву античну, середньовічну та ренесансну традицію спонукала Велика французька революція. Дух лібералізму і буржуазного суспільства не дуже комбінувався з подібним архаїзмом.

Відміна тортур просто чудово вписалася в дискурс тодішніх подій, адже незадовго до цього було підписано «Декларацію прав людини і громадянина».

То від чого відмовилися французи? Редакція «Артефакту» підібрала топ 9 найцікавіших (прости, Господи) тортур. Чому дев’ять? Тому, що ці вічні топ 10 вже всіх дістали.

9.Тортури водою

Вода – універсальний засіб для тортур. Тут все залежить від фантазій ката. Жертву могли силоміць «наповнювати» водою через спеціальну воронку, могли приводити за її допомогою до задушення чи просто годинами тримати людину в крижаній воді.

Такі тортури вважалися легкими, а зізнання, які давалися при їх використанні – добровільними.

8.Колесування

Людину прив’язували до колеса та розкручували. В цей час кат бив про кінцівках молотом, дроблячи їх.

Ув’язненого з переламаними руками і ногами залишали на колесі на поталу птахам. Могло пройти два чи три дні до того як жертва вмирала від зневоднення.

Милосердям вважалося завдати злочинцю смертельних ран ударом по грудях чи животі.

 

7.Залізна груша

Використовувалася для катування брехунів, жінок, які зробили аборт та гомосексуалістів. Металеве знаряддя, справді схоже на грушу, поміщалося відповідно в рот, вагіну чи анальний отвір жертви.

Коли знаряддя поміщалося в отвір, кат починав крутити гвинт і «груша» розкривалася на чотири листеподібні частини, наносячи непоправної шкоди внутрішнім органам.

Просто «чудо» механіки

6.Прес для голови

Вигадка середньовічних механіків. Такий собі, ковпак з гвинтом. Голову жертви засовували в ковпак, а підборіддя притискали спеціальною перекладиною.

Коли кат починав закручувати гвинт, балка починала давити на підборіддя. Спочатку ламалася щелепа, а згодом ув’язнений вмирав від жахливого болю. Навіть незакінчена тортура наносила жахливу шкоду зубам, щелепі та мозку.

5.Диба

Мабуть саме відоме зі знарядь тортур. Всього існувало два типи диби – ложе і підвіс.

Диба – ложе працювала наступним чином: ув’язненого клали на ліжко, а кінцівки прив’язували до спеціальних валиків. При використанні цього знаряддя тіло жертви розтягували на стільки, що м’язи починали рватися, а кістки випадати з суглобів.

Диба – підвіс працювала трохи інакше, але результат був той самий. Засудженого підвішували на перекладині  за вивернуті руки, до ніг часто прив’язували якийсь груз. Звідсіль і пішов вислів «підняти на дибу», цей вид тортур був дуже популярним в Російській імперії. Часто кати ще й били підвішеного батогом.

4.Колиска Іуди

Знаряддя тортур від Святої Інквізиції. Така собі піраміда на верхівку якої саджали звинуваченого в злочині (анальним отвором чи вагіною, якщо ув’зненим була жінка). Після того за допомогою мотузок жертву «насаджували» на вістря.

Навіть якщо тортура використовувалася для дізнання, а не для смерті, ув’язнені часто могли заразитися якоюсь інфекцією і померти згодом.

3.Саджання на кіл

«Жорсткий» варіант попереднього катування. Призначався скоріше для умертвлення. Але подібна страта не дарувала швидкої смерті. Лише після довгого страждання ув’язнений відходив в інший світ.

Як діє така страта зрозуміло всім: жертву саджали на загострений кінець палиці. Коли цю палицю підіймали катований, під дією власної ваги, все більше насаджувався на кіл. Згодом палиця виходила між ребер, через рот чи під пахвою.

Привіт, Влад Цепеш, що ще скажеш.

2.Розпилювання жертви навпіл

Розпилювання проводилося звичайною пилкою. Злочинця вішали догори ногами, кров приливалася в голову і дозволяла довго не втрачати свідомість. Розрізи доходили зазвичай до живота, а людину залишали помирати. Хоча могли розпиляти і повністю.

1.Мідний бик

Винахід давніх греків Сицилії. Це була мідна статуя в формі бика, пуста в середині. Жертву засували в бика, черево якого накаляли. Людина просто зажарювалася насмерть.

Звісно, що цей список не повний і його ще можна продовжити довго. Кожен кат катував як міг і використовував ті тортури на які був гаразд.

Тортури і в сучасному світі не рідкість, хоч зазвичай є м’якішими та набагато менш вигадливішими. Але все ж подякуємо французам, хоч за те, що архаїзми описані вище не дійшли до наших днів.

 

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *