Підсумки ударної п’ятирічки. Інститут національної пам’яті показав фільм про свою роботу

Інститут національної пам’яті — державна установа, яка займалася декомунізацією й не тільки, зняла про себе 27-хвилинний документальний фільм. У ньому через життя, долю та характери своїх працівників, вона презентувала результати своєї роботи.


У фільмі результати роботи Українського інституту національної пам’яті подані через призму окремих людських доль, які стають уособленням загальних історичних процесів.

Картину створено спільно зі студією Young & Hungry production.

“Нам було важливо наблизити усіх зацікавлених до реальних результатів того, що було зроблено за 5 років. І робити ми це намагалися через окремі історії. Через історію Івана Мирона, який увійшов в історію як перший реабілітований за оновленим законодавством, проте ніколи б не розповідав про себе сам.

Історію сестер Мильченко, які самотужки вирішили розповісти про долю понад ста жертв репресій 30-их років у рідному селі на Полтавщині і їм це вдалося.

І багато інших моментів, які стосуються історії минулого, і сучасної історії. І якщо своєю діяльністю Інституту національної пам’яті вдається повертати втрачену правду про окремих людей, цілі родини, населені пункти, заохочувати пізнавати своє минуле, – це те, за що варто боротися і далі”, – говорить автор фільму Омелян Ощудляк.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *