Обід на хмарочосі. Коли, де та ким зроблено легендарне фото

«Обід на хмарочосі» – фото, зроблене в 1932 році під час будівництва «RCA Buildings», компанії, яка стала частиною Рокфеллер-центру. Дивлячись на незворушних робітників, які відпочивають на рівні 69-го поверху, перехоплює дух і виникає логічне запитання про достовірність знімка. Є сумніви не тільки щодо авторства фотографії, але і щодо того, хто насправді позує на будівельній балці. Частина джерел стверджує, що фото постановочне, але робітники справжні. Інші вважають цих безстрашних хлопців професійними акробатами, яких найняли для рекламної кампанії нового хмарочоса. Так чи інакше, ці люди дійсно читають нью-йоркську газету на висоті понад 200 метрів, що саме по собі дивно і страшно.

На світлині зафіксовано обід 11 робітників, які сидять на балці звісивши ноги у пустку — під час будівництва хмарочосу на рівні 69 поверху (тобто на висоті понад 200 метрів).

Світлина була зроблена 29 вересня 1932 року та опублікована 2 жовтня у недільному додатку до New York Herald Tribune.

На багатьох репродукціях світлини вказано, що її авторство невідоме. Проте, архів Бетмана — власника авторських прав на світлину, за результатами багатомісячної експертизи, яка була проведена приватним детективним агентством, визнав автором світлини  Чарльза Клайда Ебетса.

Це трапилося лише в жовтні 2003 року.

Чарльз народився в Алабамі в 1905 році; в 1951 році він одружився на 18-річній Хай (High). У них було четверо дітей: Чобі (Chobee), Тобі (Toby), Брюс (Bruce) і Тамі (Tami). Крім фотографії Чарльз захоплювався полюванням, риболовлею, автогонками, реслінгом, пілотуванням і акторською роботою.

Результат пошуку зображень за запитом "Чарльз Клайд Эббетс"

17 його фотографій зберігаються у фонді Corbis, заснованому Біллом Гейтсом в 1989 році. Знімки друкувалися в газетах, а також в журналах National Geographic, Field & Stream, Look; фотограф працював на Hamilton Wright Features syndicate, Associated Press і The Miami News. Серед його робіт, крім зйомки будівництва хмарочоса — фотографії Френка Локхарта, хроніки наслідків флоридского урагану 1935 року.

 

Перша фотокамера з’явилася у Чарльза, коли йому було 8 років; для її отримання він скористався рахунком матері в місцевій аптеці, за що був набитий. Чарльз працював з батьком в місцевій газеті, залишивши школу після 10-го класу; в 16 років він поїхав працювати в Монтгомері. У 1922 році він поїхав до Флориди, в Санкт-Петербург, де зацікавився кінозйомкою; в 1924 році він знявся в декількох фільмах під псевдонімом Wally Renny. У наступні кілька років він подорожував до Маямі, Августі, Вірджинії Біч і Нью-Йорку; в цей же час він отримав ліцензію пілота, став пристрасним мисливцем і рестлером.

Чарльз уникнув призову до армію під час Другої світової війни, так як у нього колись була зламана спина.

У 1978 році він помер від раку у віці 72 років.

Посилання

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *