Новий історичний скандал. Українські та ізраїльські чиновники посварилися через Бандеру

Львівська обларада прийняла рішення проголосити 2019-й роком Степана Бандери. Це не сподобалося ізраїльським дипломатам. Вони звинуватили лідера ОУН в жахливих антисемістьких злочинах. За провідника вступився історик Володимир В’ятрович. 


Про це пише Історична правда.

11 грудня Львівська обласна рада прийняла рішення проголосити 2019-й роком Степана Бандери,

У відповідь на це посол Ізраїлю в Україні Джоен Ліон заявив, що шокований рішенням Львівської обласної ради оголосити 2019 рік – роком Степана Бандери.

“Я не можу зрозуміти, як прославляння тих, хто безпосередньо брав участь у жахливих антисемітських злочинах, допомагає боротися з антисемітизмом та ксенофобією”, – заявив посол.

В свою чергу, Голова УІНП Володимир В’ятрович висловив думку про те, що теза посла Ізраїля про “безпосередню участь у жахливих антисемітських злочинах” Степана Бандери вимагає обґрунтування.

“Участь українців у вбивствах євреїв, співпраця українських націоналістів з Німеччиною, ставлення ОУН до євреїв – важливі питання, які можна і треба обговорювати. Але вони не відміняють потреби обґрунтувати фактами тезу посла Ізраїля про “безпосередню участь у жахливих антисемітських злочинах” Степана Бандери”, – повідомив він.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *