Мов дві краплі: політики, які використовували двійників

75-річний президент Нігерії Мухаммаду Бухарі вскочив у халепу – йому довелося спростовувати чутки про свою смерть та підміну на двійника. Бухарі планує балотуватися на новий президентський строк у лютому 2019 року, проте вже рік нігерійський президент сильно хворіє. Йому навіть довелося їхати лікуватися у Лондон, де він пробув п’ять місяців. Тему здоров’я, а точніше проблем із ним, використовує опозиція. Мухаммаду Бухарі ж переконує, що вилікувався і сповнений сил.


“Багато хто сподівався, що я помер під час хвороби. <…> Це насправді я, запевняю вас”, – заявив Бухарі під час кліматичної конференції ООН в Польщі. Він додав, що усі плітки, пов’язані з його здоров’ям – “невіглаські та безбожні”.

Один із прихильників теорії підмини президента Нігерії – Ннамді Кану, лідер сепаратистського угруповання “Корінні народи Біафри”. Він навіть оприлюднив у своєму Твіттері світлину, де Мухаммаду Бухарі пише з одного боку лівою рукою, а з іншого – правою. Кану просить президентську адміністрацію роз’яснити ці знімки.

Двійника (якщо він справді є) звуть Джубріл. Він із Судану.

Ми вирішили згадати, хто ще використовував двійників у своїй політичній діяльності. Дисклеймер:усі наведені у статті приклади викладаються на основі інформації з відкритих джерел, що не мають офіційного підтвердження. Редакція нічого не гарантує та не спростовує.

Наполеон Бонапарт

Французький імператор свого часу розшукував по всій Європі людей, схожих на нього. Усього таких було чотири. Одного довелося вбити напередодні битви при Ватерлоо, з одним стався нещасний випадок і від його послуг відмовилися. Ті двоє, що залишилися, служили Наполеону до самої смерті. Ба більше, на острові Святої Єлени у вигнанні помер не Бонапарт, а його двійник.

[page%255B10%255D.jpg]

Франсуа Ежен Робо був точнісінькою копією імператора. Після того, як Наполеон зазнав поразки у своїх походах, його доля опинилася у руках переможців. Британці захотіли заслати його туди, звідки він не зможе втекти. Таким місцем став острів Святої Єлени – невеличкий острів вулканічного походження в Атлантичному океані. Франсуа Робо тим часом повернувся у рідне село.

Згодом чоловік загадково зник разом зі своєю сестрою. Водночас Наполеон на острові починає втрачати пам’ять, він замовляється та називає себе Франсуа. Змінився навіть почерк імператора. Офіційно це пояснювали умовами ув’язнення на острові.

5 травня 1821 року Наполеон Бонапарт помирає у вигнанні. Але чи дійсно він помер? Є версія, що, помінявшись з Франсуа Робо місцями, Наполеон переховувався в італійському місті Верона під іменем Ревар. А у 1823 році загинув дорогою до замку під Віднем, де помер від скарлатини його син.

Петро I

“Якщо любить усе німецьке, то й сам німець!”, – казали про першого російського імператора Петра. За такі слова можна було відправитися на каторгу чи у вигнання, або ж дістати різок, проте викорінити чутки так і не змогли.

Картинки по запросу двойники петра І

                                                               
Є три теорії щодо підміни Петра. Відповідно до першої, майбутнього імператора поміняли при народженні самі німці. Проте абсолютно незрозуміло навіщо. Друга – правдоподібніша. Петра підмінила цариця Наталія Наришкіна. Вона боялася, що чоловік її кине, якщо та народить дівчинку, і у цариці народилася таки дівчинка. Батьком чужого хлопчика був нібито Франц Лефорт. Цим пояснювали його наближеність до імператора та стрімке просування кар’єрними сходами.

Ну, і третя – Петра підмінили під час його подорожі в Європу. У Ризі його чи то вмуровали в стіну, чи то кинули в діжку та відправили “гуляти” морем. Не так суттєво, бо в Росію вже приїхав самозванець. Також є версія, що Петра замордувала у в’язниці шведська королева Христина, відправивши в Росію свою людину.

Адольф Гітлер

Це найулюбленіший персонаж, коли йдеться про двійників. Фюрер настільки боявся смерті, що мав декілька схожих на себе акторів, які підміняли його на небезпечних заходах. Одного з них нібито й вбили разом із Євою Браун у берлінському бункері. Відповідно до теорії, справжній Гітлер втік до Аргентини.

Картинки по запросу двойники гитлера

“Врятування” фюрера було цілою спецоперацією під кодовою назвою “Сераль”. У межах цієї операції Гітлера субмариною вивезли з Іспанії до Південної Америки. Іспанського узбережжя від дістався літаком Fieseler Fi 156 Storch. Щоправда за день до цього німецькій пілотці Ганні Райч довелося провести репетицію рятівного польоту – чи зможе вона прорватися крізь зенітний вогонь союзників.

В Аргентині лідер Третього Райху жив під іменем Адольф Шутельмайер. Він мріяв відродити свій рух, але у 1950-х роках почав страждати від розумового розладу, поступово згасав та помер у 1964 році.

Проте французькі дослідники нещодавно спростували всі чутки, заявивши, що після вивчень зубів та фрагменту черепа вони можуть стверджувати – у Берліні справді загинув Адольф Гітлер. То, може, в Аргентину виїхав двійник?

Гілларі Клінтон

Напередодні президентських виборів у США у 2016 році соціальні мережі та ЗМІ вибухнули новиною – Гілларі Клінтон користується послугами двійника. Річ у тім, що кандидатка у президенти від демократів знепритомніла під час траурної церемонії 9/11, а вже через дві години вона з’явилася на публіці, переконуючи, що чудово себе почуває.

Ентузіасти дослідили фотографії того дня і дійшли висновку, що Гілларі було дві. На знімках не сходилися антропометричні показники, зокрема, звертали увагу на форму носа, вух та на раптово схудлі ноги політика.

Це одна людина? Дві? Хто з них справжня Гілларі? Фото із соцмереж
Це одна людина? Дві? Хто з них справжня Гілларі? Фото із соцмереж

Тоді ж одразу згадали про Терезу Барнелл. Її ще у 1993 році назвали найкращим двійником Клінтон, яка у той час була першою леді країни. Сама Барнелл заперечує свою участь та каже, що була тоді в Лос-Анджелесі на записі комедійного шоу. Утім, згодом вона підкинула хмизу в огонь, написавши у Фейсбуці, що навіть якби двійник Клінтон замінив її того дня, про це ніхто б не дізнався.

Тоді соцмережами ширилися чутки, що Клінтон захворіла не на пневмонію (офіційна версія), а її розбив інсульт, хвороба Паркінсона, чи вона взагалі померла. Тема здоров’я, як і у випадку з нігерійським президентом, стала активним інструментом для республіканців.

Ніколас Мадуро

У квітні 2015 року під час саміту Америк у Панамі на публіці раптово з’явилися двоє президентів Венесуели. Першими про це заявив телеканал CNN. Так, з їхніми даними двійник Ніколаса Мадуро з дружиною Сілією Флорес вийшли з охороною з готелю “Шератон” та попрямували до Палацу з’їздів, де відбувався саміт. Справжній Мадуро нібито поїхав на саміт в одній з машин венесуельської делегації. У такий спосіб венесуельский президент хотів уникнути спілкування з пресою. Утім, Мадуро неодноразово заявляв про змови проти себе, які готують іноземні спецслужби.

Картинки по запросу мадуро двойники

Можливо, політик мав рацію. У серпні 2018 року стався невдалий замах на нього. Ніколаса Мадуро хотіли підірвати під час церемонії на честь 81-ї річниці створення Національної Боліваріанської гвардії в Каракасі.

Віктор Ющенко

Розслідувачі намагалися довести, що Ющенка підмінили. Фото із соцмереж

 

У 2004 році, після отруєння діоксином майбутнього президента, в українському політикумі з’явилася версія, що його підмінили двійником. Тоді виходять журналістські статті, у яких намагалися з’ясувати істину. Як і з Клінтон, вивчали світлини Ющенка до та після отруєння. Антропометрія не збігалася. Мовляв, до отруєння Віктор Андрійович мав гострий кут носа, а після – політик став кирпатим. До отруєння у Ющенка були маленькі тонкі вуха, після – стали м’ясистими та округлими. Не збігалися й пропорції черепа – до отруєння обличчя політика нібито було довшим.

Версію з підміною Ющенка активно підтримував російський маг, ілюзіоніст, гіпнотизер і на дуду грець Юрій Лонго. За його словами, ніякого отруєння не було, Віктор Андрійович помер раніше, а до влади привели двійника, якому в Польщі зробили пластичну операцію. Через те, що самозванець мав відмінності від оригіналу, оточенню Ющенка довелося “вигадати” версію з діоксином.

Цікаво, що затятими противниками отруєння Віктора Ющенка були “регіонали” та комуністи.

Віктор Янукович

У 2014 році після другої прес-конференції “все ще легітимного” Віктора Януковича у Ростові український політик Тарас Чорновіл висунув версію, що в об’єктивах камер з’явився хтось інший. За словами Чорновола, він чотири роки пропрацював із Януковичем і уважно придивлявся до його жестикуляції, артикуляції, міміки, звертав увагу на особливість побудови фраз. І це був не той добре знайомий йому Віктор Янукович.

Найголовнішим аргументом на захист своєї теорії Чорновіл вважав “ефект перегравання”. Актор (якщо дійсно Януковича підмінили) намагався відтворити замовляння президента-втікача, його упізнані фрази, але перестарався, ніби пародист. А ще Тарас Чорновіл вважав, що той, хто був на другому брифінгу Януковича, “років на 10 молодший” за оригінал.

Гра "Знайди 10 відмінностей". Фото із соцмереж
                                                                                                                                Гра “Знайди 10 відмінностей”. Фото із соцмереж

Чорновіл не переконував, що Віктор Янукович мертвий, але він не виключав, що той міг бути важко хворим чи навіть паралізованим, а показати “легітимного” тоді було вигідно росіянам.

Ідею з підміною Януковича підтримували й інші політики. Ентузіасти так само досліджували фотографії політика. Ніс, вуха, асиметрія обличчя… Не збігалися Януковичі. Була навіть версія, що в Ростов поїхав “хлопчик для биття”, а справжній Віктор Федорович гріється на Лазурному узбережжі.

***

Кажуть, що у кожної людини у світі є шість двійників. Утім, науковці стверджують: шанс наявності хоча б однієї пари двійників у світі становить один до 135.

У літературі романтизму, а згодом і у фантастиці дуже популярним персонажем став допельгангер – диявольський двійник, який займає місце оригіналу. Допельгангер втілює собою усі темні сторони людини. Одним із перших таких двійників в європейській літературі є Джеральдина. Це темна сторона ідеалізованої Кристабелі в однойменній поемі Семюела Колріджа, написаній в 1797 році.

Тема двійників Путіна вже не перший рік популярна в рунеті. З огляду на те, що сьогодні відбувається у світі, головне крісло в Кремлі давіно гріє якийсь допельгангер.


У чутках про двійників копирсався Владислав Недашківський, “Український інтерес”

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *