Lifestyle Бандери. Як провідник націоналістів проводив вільний час (фотофакти)

Історичні діячі здаються нам канонічними пам’ятниками, великими та непохитними статуями. Та насправді, вони були такими ж як і ми людьми, щось їли, щось пили, кохали, мали свої звички та улюблені заняття. Не виняток і Степан Бандера…


 

Любитель польської поліції

 

Головний націоналіст нашої країни мав дуже дивне «хобі». Він любив, коли його затримувала польська поліція. Звісно, це жарт, але посудіть самі – у кожному жарті є доля жарту, а все інше – правда. І це правда, що Степана Бандеру до його арешту у 1934 році затримували аж десять, Карл, десять разів.

 

У свої 27 років Степан мав уже два довічних ув’язнення.

 

Юний Шекспір

 

Лідер українських націоналістів ще з дитинства любив театр. Він долучався до святкових постанов, вертепів та брав активну участь в діяльності шкільного театрального гуртка.

 

Настільні ігри

 

Сьогодні дехто любить манчкін, монополію, кеш флоу – відомі настільні ігри. Ще зовсім юний Бандера також поринав у світ інтелектуальних розваг, однак практикував гру в шахи, а потай від батька – запросто міг «спекти» партію у преферанс, відому карткову азартну гру. І хоч такі розваги були татуйованими у родині Бандер (батько був священики,самі розумієте), та все ж Степан інколи дозволяв собі такий грішок, але не часто.

 

Спорт, нація, громадський активізм

 

У своєму селі Бандера був справжнім громадським діячем – заснував театр, церковний хор та агітував молодь бути здоровою.

 

Взимку Степан влаштовував лижні прогулянки, а у теплі пори року – організовував змагання із кошиківки. Так у той час називали баскетбол.

 

Цікаво, що і майбутній колега Бандери по націоналістичному цеху – генерал Роман Щухевич теж фанатів від цієї американської гри із м’ячем та любив поганяти на лижах.

 

Гірські прогулянки

Лижі, це часто – мандрівки у гори, а гори – то краса, ну і ще одне хобі Бандери. Вже у зрілому віці лідер ОУН любив взяти фотоапарат і податися до мальовничих Альп, споглядати шум гірської річки, збирати трави ну і насолоджуватися відпочинком у колі родини.

Цей факт підтверджує фотографія, знайдена у архівах друзів Степана.

До речі, це останнє прижиттєве фото Степана Бандери перед його вбивством.

 

Ось таким звичайним дядечком був Степан Андрійович – він грав у баскетбол, катався на лижах, фотографував та любив польську поліцію. Останнє,як уже говорилося – жарт, але для чого нам історія тоді? Щоби плакати та мститися ворогам? Чи щоби на основі минулого творити нову культуру – смішну, серйозну, розважальну, повчальну. Багатогранну.

 

Та кожен обирає сам. Так само,як і власні хобі.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *