Кукурудза, AXE-ефект, льодоруб. Меми, приколи та фотожаби про диктаторів

Спільнота “The Daily History” виробляє непересічний для українського інтернет-простору контент – історичні меми та фотожаби. Ми зробили добірку приколів про диктаторів і тиранів. У них закодовані образи та метафори, які одразу відсилають нас до головних моментів та явищ у житті цих історичних персонажів. 


Хрущов, Ілон Маск та Кукурудза

 

Це відвертий тролінг як СРСР, так і сучасної Росії. Бо якщо Маск веде США та світ у майбутнє, то Росія зі своїми “духовними скрєпами” хоче повернути у минуле, якщо не весь світ, то Україну та Східну Європу. Але царизм, московське православ’я, корупція – не для нас. Ідеї Маска нам ближчі, хоча спочатку свою корупцію й традиціоналізм варто приборкати. А то слабко уявляється технологічне майбутнє України в той час, як православні та греко-католицькі бабусі Західної України крім роботи на землі та молитов більше не бачать сенсу життя як для себе, так і для своїх дітей.

Запашні диктатори 

 

Диктатори й тирани приваблюють людей. Коли знаєш, чому, то принаймні можеш із цим боротися. Історія вже викинула на смітник Сталіна, Гітлера, а якщо точніше – нацизм, фашизм та комунізм, проте Північнокорейська ідеологія “Чучхе” ще й досі править балом в частині Азії.

Комуністи та фашисти не змогли подолати бідність та відсталість. Вірніше, змогли, але зробили це на короткий проміжок часу. Німеччина отримала сталий розвиток тільки за рахунок ліберального наративу. Сьогодні ж і лібералізм  – не панацея. Як пише ізраїльський історик Ювал Ной Харарі – ліберазім не дає відповіді на ключові питання сьогодення – що робити з екологічними кризами та непотрібністю людей. Раніше лібералізм, нацизм та комунізм боролися проти експлуатації та приниження окремих класів, рас, націй, народів. Сьогодні вижив тільки лібералізм, який поки не може нав’язати боротьбу з новим викликом – непотрібністю людей. Саме технології, а не мігранти забирають робочі місця. Лібералізм або якась нова ідеологія не запропонували схеми боротьби з цим яищем. Тому й маємо – консервативний поворот до “золотого минулого”, коли диктатори підіймали націю з колін.

Прикол у тому – що Україні це банально не підходить. Як говорив журналіст Павло Казарін – Україна не має “золотого минулого”. Все наше минуле – голод, репресії та зубожіння. Але “золоте минуле” є у Росії та Угорщини. От цього нам варто боятися, от з цим на треба щось робити.

Троцький і непотрібність

Приклад непотрібності в середині тоталітарних диктатур – Троцький. Людина, яка по-суті, стала голвоним менеджером більшовицького перевороту, людина, яка зробила революцію – опинилася за боротом держави, яку будувала.

Між іншим, перероворот більшовиків 7 листопада, Троцький організував спеціально на своє день народження.

Ці та інші епізоди із життя тирана та його колег – Сталіна, Леніна показують: чуваки боролися за владу, хотіли людям краще життя, будували новий світ, але коли отримали владу, то банально ожиріли від цієї влади, втратили романтичний запал змінити світ на краще та почали репресії. А репресії – це лишень їх спроба втримати владу, не більше. Вони знищували ідеологічних опонентів, національні групи людей, цілі соціальні класи, щоби банально лишитися при владі.

І Троцького вбили залізякою – аби Сталін не втратив своє тепле диктаторське крісло.

Диктаторам не потрібні опоненти, а нам – непотрібні диктатори. Проте є люди, які цього ще не зрозуміли. Що ж, подивимося на цих людей, коли вони голодуватимуть чи отримуватимуть цинкові гроби зі своїми дітьми. Ой, забув, у сусідній країні це вже і так відбувається. Головне, щоби ця зараза не повернулася до нас. Проте, світ – глобальний. І проблема однієї країни – це проблема всього світу.

Текст: Роман Коржик

Меми: Ігор Грицун

Підписуйтеся на Instagram-канал  “The Daily History”  та телеграм-спільноту журналу “Артефакт”. 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *