Людина завжди хотіла перемогти сили природи. Так, на початку ХХ століття відчайдушні сміливці вирушали до Ніагарського водоспаду, щоб спуститися в бочці по воді з висоти 53 метрів. Першою людиною, яка “перемогла” водоспад, став не якийсь шибайголова, а 63-річна вчителька Енні Едсон Тейлор.

Після смерті чоловіка, загиблого на Громадянській війні в США, життя Енні змінилося назавжди. Дівчина, яка до того моменту вже встигла втратити єдиного сина, зважилася залишити рідне місто в пошуках кращої долі.

У пошуках заробітку Тейлор натрапила на газетну замітку, що розповідає, як місцеві екстремали влаштовують небезпечні шоу поблизу Ніагарського водоспаду і отримують за це непогані гроші.

Авантюра, яка народилася в голові Тейлор, обіцяла стати справжньою сенсацією: жінка вирішила підкорити 53-метровий водоспад, спустившись з нього у дерев’яній бочці.

Потім потрібно було довго чекати дозволу на спуск у місцевої влади, адже всі попередні бажаючі загинули під час виконання трюку.

Зрештою бочку протестували на кішці. Під час падіння тварина вижила, отримавши незначні забої голови.

24 жовтня 1901 року, в день народження Енні, настала її черга.

Десятки місцевих газет рясніли публікаціями про таємничу леді, яка вирішила покінчити життя самогубством на очах у багатотисячного натовпу.

Жінку помістили в дубову бочку розміром 1,4 х 1 м. Всередині було кілька подушок. Потім бочку загерметизували, закачали туди повітря і на шлюпці відправили вгору за течією.

Кілька сотень людей стежило за падінням величезної бочки. Коли вона з’явилася з безодні водоспаду, рятувальники одразу ж кинулися виловлювати її. Перебування у воді Енні Едсон Тейлор тривало 20 хвилин. Ще стільки ж знадобилося для того, щоб її виловити і дістати з бочки.

Розкривши бочку, рятувальники виявили Тейлор живою — вона відбулася лише невеликою гематомою на голові.

Поки жінка приходила до тями і давала інтерв’ю журналістам, її агент втік разом з бочкою і всіма контрактами, за якими Енні Едсон Тейлор повинні були виплатити фінансову винагороду.

На запитання журналістів, чи наважилася б Енні ще раз на таку авантюру, жінка відповіла: краще б їй підійти до дула гармати, знаючи, що її розірве на шматки, ніж ще раз випробувати падіння у водоспад.

“Кожну секунду, що я перебувала всередині, я молилася. За винятком декількох секунд, коли втратила свідомість після падіння. Нікому не раджу це повторювати”, — сказала Тейлор.

Наступні двадцять років Тейлор заробляла, влаштовуючи зустрічі з шанувальниками, яким розповідала історії зі свого життя. Вона померла в 1921 році в злиднях і була похована на кладовищі Оуквуд, неподалік від Ніагарського водоспаду.

Як би там не було, але Енні Едсон Тейлор увійшла в історію як перша людина, що вижила після падіння у бочці в Ніагарський водоспад.