Історичний детектив. На малюнку в Лондоні знайшли відбиток пальця Леонардо да Вінчі (фото)

На одному з малюнків Леонардо да Вінчі в Королівських колекціях Великобританії було знайдено відбиток, який, як вважають, залишив сам автор. 


Відбиток був виявлений Аланом Донніторном в Королівській колекції. Малюнок “Серцево-судинна система і головні органи жінки” був створений близько 1509-1510 років, пише The History Blog, передає Новое Время. 

Донніторн виявив відбиток великого пальця на лівій стороні аркуша. Мітка була залишена тим же червоним чорнилом, яке Леонардо використовував для створення малюнка. Є також нечіткий відбиток, залишений його лівим вказівним пальцем на зворотному боці аркуша.

Ймовірно, художник, який був шульгою, взяв аркуш рукою, забрудненою червонувато-коричневим чорнилом. Хоча на інших малюнках Леонардо також були виявлені відбитки пальців, Донніторн описує цей відбиток як “найбільш переконливий кандидат на справжній відбиток Леонардо”.

У зібрання британських монархів – Королівській колекції – входить близько 550-ти робіт Леонардо да Вінчі. Це найбільша в світі колекція його малюнків, яка почала створюватися незабаром після смерті художника. Зазвичай, вона доступна для перегляду лише в Віндзорському замку за попереднім записом.

 

Велика Британія має намір відзначити 500-річчя з дня смерті Леонардо да Вінчі 2 травня цього року. Щоб відзначити річницю, з 1 лютого по 6 травня буде проведено 12 одночасних виставок малюнків Леонардо по всій Великобританії. Анатомічний малюнок з відбитком пальця художника буде виставлено в Національному музеї Кардіффа.

Раніше НВ повідомляло, що вченим Білефельдського університету в Німеччині вдалося довести, що у картини Леонардо да Вінчі Мона Ліза не проявляється так званий “Ефект Мони Лізи” . Дослідники показали, що насправді жінка на портреті дивиться не прямо на глядача, а вправо.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *