Глобальне похолодання. Колонізація Америки вбила так багато людей, що змінила клімат Землі – вчені

Вчені з Університетського коледжу Лондона з’ясували, що колонізація Північної і Південної Америки вбила так багато людей, що порушила клімат Землі. 


Прихід білих колонізаторів призвів до того, що сільськогосподарські землі були закинуті, пише НВ Техно з посиланням на  BBC .

Вчені підкреслюють, що руйнування, яке послідувало за європейським вторгненням, призвело до появи величезної смуги занедбаних сільськогосподарських земель. Вони стали домом для швидкорослих дерев та іншої рослинності. Це витягало досить вуглекислого газу (CO2) з атмосфери, щоб в кінцевому підсумку охолодити планету.

Це був період охолодження, часто згадуваний в книгах з історії як “Малий льодовиковий період” – час, коли взимку, наприклад, Темзу в Лондоні регулярно сковував лід.

“Велике вимирання корінних народів Північної та Південної Америки привело до того, що на досить розчищеної землі наземне споживання вуглецю мало вплив як на вміст СО2 в атмосфері, так і на глобальну температуру повітря”, – пишуть провідний автор дослідження Олександр Кох і його колеги.

Команда вивчила всі дані про населення, які вона могла знайти про те, скільки людей проживало в Америці до першого контакту з європейцями в 1492 році. Потім вона оцінила, як змінилися цифри в наступні десятиліття, коли континенти були розорені ввезеними хворобами (віспа, кір), війнами, рабством.

A Frost Fair on the Thames at Temple Stairs, c1684

За оцінками групи UCL, в кінці 15-го століття в Північній і Південній Америці проживало 60 мільйонів чоловік (близько 10% від загальної чисельності населення світу), і це число скоротилося до п’яти або шести мільйонів протягом ста років. Вчені підрахували, скільки земель, раніше оброблених місцевими цивілізаціями, могло б бути використано не за призначенням, і які були наслідки, коли цю землю повернули лісам і саванам.

Площа становить близько 56 мільйонів гектарів, що можна порівняти з розмірами нинішньої Франції. Відновлення диких насаджень на цій площі скоротило вміст СО2 в атмосфері на 7-10 мільйонних часток.

“Щоб помістити це в сучасний контекст – ми в основному спалюємо викопне паливо і виробляємо близько 3 мільйонних часток СО2 на рік. Таким чином, ми говоримо про велику кількість вуглецю, який висмоктується з атмосфери”, – пояснив співавтор роботи професор Марк Маслин.

Падіння світових рівнів вуглекислого газу реєструється в бульбашках повітря, захоплених в льодовиках. Падіння СО2 під час Великого Вимирання фіксується завдяки кернам льоду з Антарктиди. Бульбашки повітря, що потрапили в ці заморожені зразки, показують зниження концентрації вуглекислого газу. Атомний склад газу також переконливо свідчить про те, що причиною спаду є земні процеси десь на Землі.

Ед Хокінс, професор кліматології в Університеті Редінга, не брав участі в дослідженні. Він прокоментував нові дані: “Вчені розуміють, що так званий Малий льодовиковий період був викликаний декількома факторами – падінням рівня вуглекислого газу в атмосфері, серією великих вивержень вулканів, змінами в землекористуванні і тимчасовим зниженням сонячної активності. Це нове дослідження демонструє, що падіння рівня СО2 само по собі частково пов’язано із заселенням Північної і Південної Америки”.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *