“Голос” Марка Роберта Стеха у Львові

6 червня  у Львові у Книгарні “Є” відбулась презентація перевидання “альхемічного” роману “Голос” Марка Роберта Стеха.

«Альхемічний» роман «Голос» українського письменника і культуролога з Канади Марка Роберта Стеха розгортається із оповіді про Олега – молоду й нібито пересічну людину, яка несподівано змушена покинути своє рутинне життя й вирушити на пошуки напівзнайомого чоловіка, який зник за нез’ясованих обставин. Єдиний слід, який та загублена людина лишила за собою, – це розрізнені уривки складного незавершеного роману. Шукаючи слідів на основі тих незрозумілих записів, Олег нарешті вражено усвідомлює, що цей ефемерний текст чужої людини метафорично описує не що інше, як його власне життя: минуле й розписане наперед майбутнє…
За словами Костя Москальця, роман Марка Роберта Стеха спершу відлякує, потім спокушає і, врешті, заворожує своєю ускладненістю. Доладно скомпонований лабіринт, містична візія, алхімічний акт, взірцева модель індивідуації – ось такі означення-орієнтири спалахують на рецепційному моніторі в часу непростого читання.

роман “Голос” вийшов у видавництві Terra Incognita

Про автора: Марко Роберт Стех – прозаїк, літературознавець, культуролог, доктор славістики. Директор Видавництва Канадського інституту українських студій (Едмонтон-Торонто). Лавреат Міжнародної літературної премії ім. І. Кошелівця (2008), Міжнародної літературної премії ім. Миколи Гоголя (2009) та Міжнародної премії «Глодоський скарб» (2014). Упорядник двотомника «Вибраний Езра Павнд» (видавництво «Пенмен», 2017), антології (чеською) «Marko Robert Stech and Lucie Řehoříková, Ukrajina, Davaj, Ukrajina! Antologie současných ukrajinských povídek» (Brno: Větrné mlýny, 2012) та книжки «Ігор Костецький. Тобі належить цілий світ» (видавництво «Критика», 2005). Автор книжки «Есеїстика у пошуках джерел» і роману «Голос».

Ростислав Кузик

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *