Шпигун у Неаполі. у Києві покажуть авантюрно-пригодницький фільм про композитора Бортнянського

31 жовтня 2019 року о 18:00 в кінотеатрі “Жовтень” відбудеться допрем’єрний показ двосерійного фільму “Бортнянський”, в якому всесвітньовідомий композитор постає в несподіваному ракурсі. Фільм розкриває маловідомі сторінки життя українського композитора Дмитра Бортнянського. Вперше для широкого загалу буде представлена біографічна історія генія як резидента зовнішньої розвідки. Фільм сповнений карколомних подій, красивої музики, розповідає про перше кохання Бортнянського.


Бортнянський був запрошений в Неаполь для постановки своєї опери “Квінт-Фабій”. Він потрапляє у вир подій, що відбуваються на тлі війни між Туреччиною і Російською імперією. Це детективна історія, в якій, крім шпигунів, присутні відомі історичні постаті, що насправді перебували тоді в Італії і перетиналися з Бортнянським – як засновник Одеси де Рібас, граф Андрій Розумовський — посол у Неаполі, Д’Еон — шпигун французького короля, трансвестит, прийнятий як фрейліна при дворі імператриці Єлизавети Петрівни”, – розповів генеральній продюсер та автор сценарію фільму Мисливий, пише Укрінформ. 

Цей шпигун зібрав секретний архів, його оприлюднення загрожувало викликати міжнародний скандал, а слідом — і початок світової війни. Тож спецслужби багатьох держав полюють за цим архівом.

Бортнянський був драгоманом – він знав багато мов, його запрошували як перекладача, що допомагало йому в шпигуноманській діяльності”, – сказав продюсер.

Він пояснив, що на таку думку його наштовхнув і факт щодо функцій перекладача, і дещо в записниках Бортнянського, а також те, що він дослужився до генеральського чину.“І якби він не був у розвідці або не служив на Таємну канцелярію, він би генерала не отримав. Це звання отримували тільки військові”, – підкреслив Мисливий.

Режисер фільму Борис Квашньов теж акцентував на тому, що стрічка показує Бортнянського під несподіваним кутом: “Він молодий, Бортнянському у фільмі 27 років. І він – резидент розвідки. Він не тільки писав прекрасну музику, а й займався криптографією, полюбляв шрифти, шаради, розгадував таємні листи. Під маскою маестро, який повсякчас крутився у вищому світі, він збирав інформацію і направляв її до Таємної канцелярії в Петербург”.

Неаполь ХVIII століття знімали у Києві на Подолі. “Головне було знайти таке місце, яке би під певним кутом не видавало сьогодення. Це була задача дуже складна, але ми впоралися. І за інтер’єри мені не соромно, вони цілком достовірні”, – підкреслив режисер.

Читайте ще:  На одній із центральних вулиць міста Васильків влаштовують тротуар

У фільмі знімалися відомі актори, зокрема, Ольга Сумська – в ролі імператриці Єлизавети Петрівни, Дмитро Гаврилов — у ролі Бортнянського, Віталій Борисюк – поручника Мордовцева, особистого охоронця Бортнянського.

Віталій Борисюк. Фото Укрінформ

“Мій персонаж — теж дуже цікава людина, абсолютно без гальм, відкрита душа, військовий, який знається на музиці. Мені було цікаво доторкнутися до цієї історії. Я навіть не знав, що настільки цікава доля наших композиторів — і Березовського, і Бортнянського – і як вона тісно переплетена із всесвітньою історією. Це видатні постаті, які впливали на світову культуру… Це благодатний матеріал для актора, є що грати. Тим більше якщо на тебе шиють розкішний костюм – і ти одразу поринаєш в ту епоху”, – розповів Віталій Борисюк.

А відомий кінознавець, кінокритик Сергій Тримбач підкреслив, що фільм насамперед приваблює постаттю музичного генія Дмитра Бортнянського.

Стрічка є продовженням епопеї про трьох видатних українських композиторів — вже було знято 4-серійний фільм про Березовського, а після “Бортнянського” заплановано історію про Веделя. Вже написано сценарій.

Читайте ще:  Ірпінський хмарочос поза законом

До кінця року фільм з’явиться на телеекрані.

Довідка: Проєкт створення фільму реалізовано творчою командою продюсерського центру “БУМ” на чолі з генеральним продюсером Валентином Мисливим. Продакшен і постпродакшен проєкту підтримав Український культурний фонд.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *