На відкритті URBAN бібліотеки у Львові виступить відомий Нідерландський урбаніст

11 травня у Львові відкриють URBAN бібліотеку (вулиця Устияновича, 4).  На 12:00 запланована неформальна зустріч із Кейсом Донкерсом, головним урбаністом нідерландського міста Ейндховен. О 18:30 європейський фахівець прочитає лекцію “Full moon for urban transformation”. 

URBAN бібліотека – проект ревіталізації бібліотечного простору на базі бібліотеки-філії №8 ЦБС для дорослих міста Львова. Ідея та концепція утворилися в кінці 2015 року в результати спільної діяльності трьох сторін: ЦБС для дорослих міста Львова, Управління культури ЛМР та урбаністичної тусовки міста. Силами ГО urbanideas та студентів Львівської політехніки був організований воркшоп з облаштування URBAN бібліотеки, описані проблемні моменти, напрацьована цільова аудиторія та зроблені візуалізації майбутніх інтер’єрів.

 – Концепція бібліотеки обертається навколо поняття «URBAN», яке скеровує нас на смислове поле проблематики архітектурного проектування міст, соціального життя міст, вибудови зв’язків у місті, життя людини в місті.  Цим темам ми присвячуємо наші події, а також підбираємо блок спеціалізованої літератури. Слід зазначити, що Управління охорони Історичного середовища подарувало нам понад 1000 книг фахового значення, серед яких багато альбомів, путівників, історичної літератури. Отже, URBAN бібліотека це перший такий об’єкт у Львові, гарний зразок для наслідування в інших містах, платформа, що випробовує нові формати, заходи, вміння, знання, платформа, що дає можливість створювати нові ідеї і їх втілювати, – розповіла Анастасія Нечипоренко,  головний спеціаліст відділу менеджменту закладів культутри, Департаменту культури Львівської міськради. 

URBAN бібліотека отримала 3 гранти, два з яких вже реалізувала, а третій – планується на відкриття після ремонту. Перший Грант «Зробимо Львів Кращим» був оголошений Управлінням Культури ЛМР та Інститутом міста і реалізовували ми його разом з ГО URBAN IDEAS. Завдяки гранту був розроблений візуальний стиль бібліотеки:  банер, буклет про бібліотеку та її досягнення, візитки, листівки, наклейки, конверти, скетч-буки,  стенд-плакат для різних виїзних акцій. Був розроблений і запущений сайт-візитка (https://urbanoteka.lviv.ua/ ), на якому розташована загальна інформація, наші події та основні партери, послуги та контакти.

Після відкриття URBAN бібліотека буде мати поліфункціональне зонування простору, багато нової літератури, стильний дизайн. Інноваційним для трансформації бібліотечного простору буде наявність кухні – місця, де можна буде випити чаю або кави, з’їсти пренесені із собою солодощі чи канапки. Передбачена лаунж-зона для індивідуальної роботи, хол для проведення подій,  абонементна зона, зона на експозицій, книжкові фонди. Планується тісна взаємовигідна співпраця  з он-радіо «Бармаглот» (https://www.radiobarmaglot.com/ ), на якому бібліотека матиме свою авторську передачу. URBAN  бібліотека матиме базове технічне оснащення (комп’ютери, проектор, екран, фотоапарат), швидкісний інтернет, після реалізації проектів в користування бібліотеки перейдуть деякі «технічні штучки» для подальшого використання. Планується введення системи електронної реєстрації та електронних каталогів.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *