Масонські маніфести. Лекція про Розенкрейцерів під знаком Реформації

В середу, 13 лютого, в київському лекторії літературного клубу «Пломінь» відбудеться лекція релігієзнавця, кандидата філософських наук Руслана Халікова, присвячена розенкрейцерським маніфестам.


На початку XVII століття Європа готувалася до великої війни, і не лише в політичній площині, а також у світоглядній. Ключова релігія Заходу розділилася на дві частини, очікування найближчим часом кінця світу привели Френсіса Бекона й Томмазо Кампанеллу того часу до утопічних місць, а Френсіса Годвіна та Сірано де Бержерака взагалі змусять висадитись на Місяці. Саме тоді, наче землетрус, інтелектуальну поверню континенту перевертають розенкрейцерські маніфести. Хто був їх автором? Це витвір лютерантського фундаменталізму, християнсько-мусульманського діалогу чи переможної секуляризації?

Світлина від Пломінь.

Під час лекції ми звернемося до ключових ідей та стилю написання маніфестів «Fama Fraternitatis» та «Confessio Fraternitatis», спробуємо зрозуміти їхнє місце в модерному езотеризмі, обговоримо важливі теорії щодо розенкрейцерського руху.

Лекція розпочнеться о 19.00 в літературному клубі «Пломінь», що знаходиться за адресою: провулок Шевченка 5 (ст.м. Майдан Незалежності), Козацький Дім – 3 поверх.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *