Лекція “Свинцеві роки Європи. Історія політичного терору” у Львові

30 червня, о 15:00 у Львівському обласному молодіжному центрі (вулиця Винниченка, 12. ) відбудеться лекція “Свинцеві роки Європи. Історія політичного терору”. Вхід – вільний.

Вже на цих вихідних у Львові відбудеться лекція на тему “Свинцеві роки Європи: історія політичного терору”. Післявоєнний старий світ, захищений від зовнішнього радянського вторгнення залізною завісою та натівським ядерним арсеналом, захлиснула війна внутрішня. Внаслідок невдоволення політикою західноєвропейських режимів та під впливом могутніх зовіншніх сил, в низці європейських країн після Другої світової війни, як гриби після дощу почали виникати терористичні та опозиційні низові групи різноманітного політичного забарвлення. Апогеєм та найяскравішим епізодом цих подій стала Італія 60-70х років, де політична боротьба переросла фактично в невизнану громадянську війну. Лекція несе історичний характер.

Про це розповідає Максим Осадчук, співорганізатор події:

Лекція від освітнього проекту Вільна школа, присвячена драматичним подіям 70-х років у Італії, коли на вулицях Риму та інших великих міст між собою ворогували крайно ліві та ультраправі радикали. Ці події увійшли в історію Європи як “свинцеві роки” через небачене з часів війни поширення насильства та політичного терору. Олександр Рузевич, незалежний дослідник політичної історії та юрист, об’єктивно розповість про ці події та продемонструє слайди. Потім, ясна річ, буде можливість обговорити тему в форматі вільної дискусії.

Під час лекція мова піде про соціальні протистояння в Італії.

Свинцеві сімдесяті в Італії – період італійської політичного життя з кінця 1960-х до початку 1980-х років, що характеризувався розгулом вуличного насильства, ультраправого і ультралівого тероризму. Італійське суспільство було розколоте між лівими і правими, повторюючи світове протистояння в « холодній війні». Найбільш розумні сили, як серед демократів, так і серед комуністів прагнули до компромісу, але цього не хотіли радикали на обох полюсах: крайньо-ліві та неофашисти. На 1970 -ті припав розпал терористичної війни, причому жертвами лівих радикалів ставали не тільки «представники буржуазії», а й помірні лідери комуністів і соціалістів, а неофашисти нерідко влаштовували криваві побоїща серед простого населення.

Вільна школа — це відкритий освітній проект, створений львівськими студентами та молодими викладачами. Свобода думки — це свобода дії!

 

 

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: