Жадан, Померанцев і компанія: у Чернівцях розпочався VIII Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ

7 вересня 2017 року у місті Чернівці, в літературному целанівському центрі відбулася прес-конференцію за участю Святослава Померанцева, Євгенії Лопати, Петра Рихла, Сергія Жадана та Макса Чоллека (Німеччина). Саме так організатори та учасники відкрили VIII Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ.

 

-Я хочу, щоб це слово «Чернівці» знали і поважали як можна більше людей, щоб про Чернівці чули і говорили в різних країнах світу різними мовами, і щоб із нами асоціювалася висока культура, -сказав Президент корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ Святослав Померанцев, запевнивши, що мета фестивалю залишається незмінною.

 

У Целанівському центрі  вже відбулися презентації декількох книжок.

Святослав Померанцев

Також розпочала роботу межрегіональна молодіжна сцена у Центральному палаці культури. Тут виступали молоді поети, які тільки роблять перші кроки у світі літератури.

 

 – На них ми цього року і робимо основний акцент, -розповіла директор фестивалю Євгенія Лопата.

 

Письменник Сергій Жадан модерував молодіжну сцену. Він також сказав, що вважає цю подію чи не найцікавішою у програмі фестивалю.

 

-Мені дуже приємно, що фестиваль відкриває нові імена. На молодіжній сцені виступатимуть не вже всім відомі письменники, у яких вже вийшли друком успішні книжки. Тут шанс надається саме молодим людям, які тільки-тільки починають писати. Їх цікаво слухати, спостерігати за тим, як вони розвиваються, що вони нам пропонують. Ця подія дуже гідна вашої уваги, -зауважив він.

 

Під час фестивалю учасники та його гості також зможуть відвідати Садгірську синагогу, яку відновили й відкрили цього року, а також почитати там вірші. Окрім цього, у фестивальні дні у місті проведуть дві безкоштовні екскурсії для всіх охочих: німецькою мовою, те екскурсію нічним містом українською.

Окрім поезії, організатори підготували музичні події та кінопокази: електронна музика у взаємодії з візуальною поезією із Австрії та Німеччини, традиційний концерт єврейської музики, показ короткометражних фільмів-переможців Міжнародного фестивалю кінопоезії Zebra зі всього світу, а також фільму Ігоря Померанцева та Лідії Стародубцевої під назвою «Ампутація» про трагічні наслідки війни на Сході.

 

У рамках фестивалю також заплановано читання віршів трьома мовами у дворі будинку Пауля Целана, концерт оркестру єврейської музики під керівництвом Льва Фельдмана на Театральній площі.

 

Вхід на всі заходи вільний.

 

Програму фестивалю можна переглянути тут.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *