У київському торговельному центрі з’являться скульптури сучасних українських митців

Агенція Port.agency та ТРЦ «Караван Outlet» оголосили трьох переможців національного мистецького конкурсу OPEN ART. Роботи художників будуть реалізовані в просторі торговельного центру.


Агенція культурного менеджменту Port.agency і ТРЦ «Караван Outlet» інтегрують українське сучасне мистецтво у повсякденне життя киян. До кінця року у галереях торговельного-розважального центру з’являться скульптури та інсталяції українських митців, що працюють із публічним мистецтвом. 

Щоб визначити три найкращі ідеї для реалізації, влітку 2021 року був проведений національний мистецький конкурс OPEN ART. Учасників оцінювало професійне журі: арткритик, куратор сучасного мистецтва, публіцист Костянтин Дорошенко; художниця, співзасновниця та учасниця групи «Р.Е.П.» Леся Хоменко; спеціаліст з економіки мистецтва, управління приватними колекціями та технологій в сфері мистецтва, засновник бізнес-акселератору для ArtTech-стартапів Fuelarts (США) Денис Белькевич; колекціонерка, галеристка, співзасновниця Voloshyn Gallery Юлія Волошина; генеральна директорка DCH Infrastructure & Real Estate, керуючої компанії мережі ТРЦ «Караван» Ірина Поварчук.

Серед 97 претендентів експерти обрали трьох переможців. Ними стали роботи, що рефлексують на теми свідомого споживання та дбайливого ставлення до навколишнього середовища в сучасних умовах: інсталяції «Карусель» Василини Буряник та «Ніжність» Антона Логова, скульптура «Кит» Євгенія Приймаченка.

 

Взаємодія мистецтва та бізнесу заради соціальних змін — наше кредо.  В агентстві ми віримо, що зусиллями обох сторін можна покращити оточуючу дійсність. Культура та мистецтво впливають на життя кожної людини, незалежно від того, чи усвідомлює вона цей факт. Наш проєкт унаочнює цю тезу якнайкраще. Адже його результатом стане поєднання спілкування з мистецтвом і такої тривіальної частини повсякденності кожного містянина як похід за покупками. Це зробить шопінг у ТРЦ «Караван Outlet» незабутнім та змістовним для кожного його відвідувача, – розповідає кураторка, засновниця агенції Port.agency Катя Тейлор. 

 

Перший артоб’єкт можна буде побачити в ТРЦ «Караван Outlet» (вул. Лугова, 12) вже 5 грудня. Також в рамках конкурсу було визначено автора проєкту, який виграв Приз глядацьких симпатій і отримав 10 000 грн від ТРЦ «Караван Outlet». Ним став художник Юрій Мусатов з роботою «Stream» .

 

«Сьогодні в Україні співпраця мистецтва та бізнесу ще в процесі свого становлення. Але для соціальних змін просто необхідно, щоб художники та меценати об’єднувалися навколо важливих та крутих проєктів. Радію, що подібні колаборації вже існують і набувають розголосу. Конкурс OPEN ART став однією з таких яскравих ініціатив», – говорить експертка журі конкурсу OPEN ART, галеристка, співзасновниця Voloshyn Gallery Юлія Волошина. 


Port.agency — агенція взаємодії бізнесу та мистецтва, направлена на розвиток культурного й художнього середовища в Україні та за її межами. У портфоліо локальні й міжнародні проєкти з UN Women, Посольством США в Україні, Французьким інститутом в Україні, UNICEF, Comfy, Motorola, Vogue Ukraine, Одеським міжнародним кінофестивалем.

ТРЦ «Караван Outlet» — сучасний, найбільший в Україні та Києві аутлет-центр з яскравим впізнаваним стилем. Це поєднання раціонального шопінгу європейського рівня та розваг для всієї родини. ТРЦ «Караван Outlet» входить до мережі ТРЦ «Караван», з торговельними майданчиками в містах-мільйонниках: Києві, Харкові та Дніпрі. Адреса: Київ, вул. Лугова, 12. 


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *