Хранителі стольного граду. Онлайн-мапа, що показує унікальні скульптури Києва
Кияни Артем та Андрій Афанасьєви протягом 9 років фотографували та систематизували зображення історичних пам’яток. Ентузіасти називають настінні скульптури маскаронами. Деяких з відзнятих барельєфів немає в реальному часі, їх можна переглянути лише в мережі. Автори колекції створили інтерактивну карту з місцем розташування експонатів колекції.
Небайдужі до історичної спадщини свого міста кияни Артем та Андрій Афанасьєви поділилися результатами своєї плідної праці. Вони витратили кілька сотень годин, аби відшукати, сфотографувати, обробити та синхронізувати архів хранителів столиці. Їхній результат – понад дві тисячі вражаючих світлин, передає канал 24.
Свою колекцію автори назвали “Хранителі Києва”, адже здавна кам’яне обличчя або морду фантастичного звіра на будинку вважали оберегом від злих духів. Інша назва маскаронів виникла, зважаючи на сленг архітекторів.
До колекції ввійшли атланти, каріатиди і різноманітні барельєфи, на яких присутня хоча б одна “жива” істота.
Всі маскарони розділені на шість категорій:
- Фантастичні тварини і де їх знайти
- Сильніші, хоробріші та більш вусаті
- Музи Києва
- Роги і крила – звірине царство
- Привіт, я – цар. Цар звірів
- Ода дивним фантазіям скульпторів
Крім цього, на сайті доступна карта з адресою будівель з тією чи іншою скульптурою, практично кожна з яких має свою «картку» з докладною довідкою.
Post a comment