Фрідріхсгафен на березі Боденського озера: курорт нацистів та столиця перших дирижаблів

Фрідріхсгафен — місто у Німеччині, у федеральній землі Баден-Вюртемберг на північному березі Боденського озера. У часи націонал-соціалізму Фрідріхсгафен став відомим курортом для робітничого класу.  Чим ще знамените місто, в яке можна дешево полетіти з України? 


 Нещодавно стал овідомо, що лоукостер Wizz Air запускає рейс з Києва у Фрідріхсгафен на березі Боденського озера, пише Inspired.

Польоти будуть тимчасовими і замінять рейс Київ – Меммінген. За новим маршрутом можна буде літати з 18 по 30 вересня.

У цей час в аеропорту Меммінгена вестимуть будівельні роботи на злітно-посадковій смузі. Повітряні ворота повністю закриють з 17 по 30 вересня для асфальтування.

Лоукостер Ryanair, який також літає до Меммінгена зі Львова, скасує рейси 20, 23, 27 і 30 вересня.

Фрідріхсгафен було засновано 1811 року. Тоді вільне місто-держава Бухгорн було об’єднане з сусіднім селом і монастирем Гофен. 2011 року Фрідріхсгафен відзначив своє 200-річчя.

Місто було названо на честь вюртемберзького короля Фрідріха I. За часів цього правителя місто зазнало період розквіту, ставши привілейованим портом в торгівлі з Швейцарією. Колишній монастир Гофен було перебудовано на королівський палац. У 19 столітті Фрідріхсгафен був літньою резиденцією вюртемберзьких монархів.

8 листопада 1947 року було відкрито першу ділянку Королівської Вюртемберзької залізниці, яка поєднала Фрідріхсгафен з Равенсбургом.

Окрім залізниці велику роль в індустріалізації міста відіграв Фердінанд фон Цеппелін. Саме тут граф Цеппелін організував будівництво дирижаблів. 2 липня 1900 року у повітря піднялася перша модель дирижабля Цеппеліна LZ1. 1912 року до Фрідріхсгафена переїхала заснована Вільгельмом Майбахом фірма з виробництва авіамоторів «Luftfahrzeug-Motorenbau GmbH». У Фрідріхсгафені керівництво фірмою перейняв на себе син Вільгельма Майбаха Карл Майбах.

Фердина́нд фон Цеппелі́н (нім. Ferdinand von Zeppelin; повне ім’я — нім. Ferdinand Adolf Heinrich August Graf von Zeppelin) (8 липня 1838 — 8 березня 1917) — граф, генерал, німецький піонер дирижаблів жорсткої системи. Організатор виробництва і серійного випуску дирижаблів жорсткої конструкції, що мали жорсткий дюралевий каркас, обтягнутий тканиною, а підйомна сила створювалась окремими балонами з воднем, розташованими всередині каркасу. Дирижаблі такого типу часто називають «цепелінами».

Розвиток авіаційної промисловості прискорився з початком Першої світової війни, оскільки авіація стала важливим інструментом ведення війни. 1922 року Бюро Дорньє, яке займалося літакобудуванням в рамках фірми Цеппеліна, очолив Клод Дорньє, який згодом заснував незалежне підприємство Dornier.

У часи націонал-соціалізму Фрідріхсгафен став відомим курортом для робітничого класу. Промисловість була переведена на військові рейки. У часи Другої світової війни на підприємствах міста працювало 14 000 іноземних робітників, з яких 1000 в’язнів концентраційних таборів. Через численні підприємства важкої промисловості Фрідріхсгафен зазнав 11 нищівних бомбардувань англо-американської авіації. У кінці війни місто не зазнало повного зруйнування завдяки бургомістрові, який проігнорував наказ з Берліна битися до останнього.

Після війни фірми Дорньє та Цеппелін були розпущені окупаційною владою. 1950 року місто було розчищене від завалів, й почалося планування нової забудови.

1973 року місто стало центром району Бодензе. 1992 року з Фрідріхсгафена було виведено французький гарнізон, що дислокувався тут з 1945 року.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *