21 водоспад, що вражає своєю висотою, красою і потужністю (фото)

Неможливо заперечувати, що водоспади – одне з найкрасивіших природних явищ. Кристальні струмені води, які з гуркотом падають з запаморочливої висоти, дроблячись і граючи в променях сонця – воістину чарівне видовище, особливо на тлі стрімких скель і живописних лугів. Водоспад являє собою міць і велич. Є в світі такі екземпляри, якими можна милуватися годинами.

Представляємо добірку водоспадів, що вражають своєю міццю і висотою, оточених первозданною красою диких пейзажів. Одна фотографія з відпустки на тлі будь-якого з цих творінь природи – і життя прожите не дарма.

Азія – Понгур (В’єтнам)

водоспад Понгур

Семирівневий водоспад в 35 кілометрах від міста Далата вважається одним з найбільших і найкрасивіших у В’єтнамі. Але таким він буває, як і багато тропічні водоспади, лише в сезон дощів.

Ігуасу, Аргентина

Цей водоспад, розташований на кордоні Бразилії та Аргентини, вважається одним з найпотужніших у світі. Насправді Ігуасу – це не один водоспад, а ціла система з 275 водоспадів висотою від 60 до 80 метрів і довжиною близько 3 кілометрів. Найбільший водоспад – це природне утворення у формі букви U, назване іспанськими конкістадорами «Горло диявола».

Тугела, ПАР

Водоспад Тугела – другий за величиною в світі. Він знаходиться в Південній Африці, в королівському національному парку. Висота водоспаду – 411 метрів.

Йосеміті, водоспад у національному парку Йосеміті, США

Цим водоспадом можна помилуватися в Каліфорнії, в однойменному національному парку. Йосеміті – один з найвищих водоспадів у світі – 739 метрів. Цікаво, що взимку водоспад майже «затихає», а навесні і влітку досягає максимального розмаху. Національний парк відомий також своїми скелями, які намагаються підкорити найвідчайдушніші любителі екстремального відпочинку.

Водоспад Анхель, Венесуела

Анхель – найвищий водоспад у світі. Його висота – 979 метрів, це в 15 разів більше, ніж висота знаменитої Ніагари. Водоспад знаходиться у Венесуелі, в національному парку Канайма, і щорічно тисячі туристів приїжджають в країну, щоб побачити це диво природи своїми очима, а ризикові бейс-джампери навіть стрибають з нього. Водоспад названий на честь американського авіатора Джиммі Ейнджела, який, пролітаючи над Венесуелою, зауважив з висоти цей водоспад і відкрив його всьому світу.

Водоспади острова Кауаї, Гаваї

Кауаї – найдавніший з основних Гавайських островів, що виник 6 мільйонів років тому.Величезна кількість опадів сприяє утворенню в горах глибоких каньйонів з безліччю водоспадів. У Книгу рекордів Гіннесса занесений дощ, що тривав на цьому острові 247 днів без перерви, з 27 серпня 1993 по 30 квітня 1994 року.

Ніагарський водоспад, США

Ніагарський водоспад на північному сході США входить до числа найпотужніших у світі – близько 2,8 мільйонів літрів води в секунду падає з висоти 53 метрів. Туристи люблять Ніагарський водоспад за те, що до нього відносно легко добратися і оглянути з усіх боків.

Вікторія, Південна Африка

Водоспад Вікторія також носить назву Гремучий Дим Африки через неймовірний гул тисяч літрів води, які щомиті падають в білу безодню . Вікторія входить до числа водоспадів-гігантів, його висота становить 108 метрів. Своєю офіційною назвою водоспад зобов’язаний Девіду Лівінгстону, досліднику з Шотландії. Він побував тут в 1855 році і був настільки захоплений красою і могутністю водоспаду, що назвав його ім’ям королеви.

Гокта, Перу

Гокта – п’ятий за величиною в світі водоспад, розташований у Перу. Його висота – 771 метр. Неймовірно, але факт: світ дізнався про цей водоспад тільки в 2005 році, а до цього його красотами милувалися тільки аборигени.

Сазерленд, Нова Зеландія

У Новій Зеландії є водоспад під назвою Сазерленд. Він розташований на острові Південний і вважається одним з найкрасивіших і загадкових водоспадів світу. Дістатися до водоспаду нелегко, але це того варто – вузька струмінь води, що летить з висоти в 580 метрів в оточенні густої зелені і скель являє собою фантастичне видовище!

Каєтур, Гайана

Це диво природи таїться в тропічних лісах Гайани, країни в Південній Америці. Каєтур – один з найбільших водоспадів у світі. Його висота – близько 226 метрів. Довгий час про цей водоспад знали тільки місцеві жителі, але в 1870 році його випадково виявив англійський геолог. Дістатися до водоспаду досить складно, але це не зупиняє потік туристів, охочих побачити Каєтур на власні очі.

Віннуфоссен, Норвегія

Норвезький водоспад Віннуфоссен – найвищий у Європі (860 метрів). Падаючи з величезної висоти, вода розпадається на чотири потоки, що робить водоспад ще красивішим.

Деттіфосс, Ісландія

Ісландський водоспад Деттіфосс – найпотужніший в Європі. Його висота – близько 40 метрів, а потужність – близько 200 кубічних метрів води в секунду. Водоспад оточений красивими скелями, ущелинами і озерами і дуже популярний як у місцевих жителів, так і у туристів.

Інга, Конго

Водоспад Інга входить до складу знаменитих водоспадів Лівінгстона в Конго. Це один з найбільших і потужних водоспадів у світі. Його висота – 96 метрів.

Ровійокі, Норвегія

Водоспад Ровійокі в норвезькому містечку Шіботн, знаменитому перш за все завдяки своїй астрофізичній обсерваторії, що є найпівнічнішою обсерваторією в світі.

Сальто-дель-Лаха, Чилі

Сальто-дель-Лаха – мальовничий 35-метровий водоспад у Чилі, який часто називають перлиною цієї країни.

Чженьчжутань, Китай

Водоспад Чженьчжутань в заповіднику Цзючжайгоу в Китаї неперевершений у своїй первозданній красі. На вершині скелі знаходиться поріг, об який вдаряються його води, утворюючи безліч дрібніших водоспадів, і стрімкими струменями він спадає вниз справжніми водними перлинами.

Рідо, Канада

Замерзлий водоспад Рідо (Rideau) в Оттаві, Канада. Назву водоспаду дав Самуель де Шамплен в 1613 р., для якого вид падаючої води нагадував завісу (rideau – завіса, франц.). Пізніше на честь водоспаду отримала назву річка Рідо, а на честь неї – багато інших об’єктів в Оттаві.

Росія – Кінзелюкскій водоспад (Красноярський край)

Кінзелюкскій водоспад

Один з найвищих водоспадів Росії і Азії розташований в важкодоступній місцевості, в центрі Східного Саяна.

Європа – Рьюкандефоссен (Норвегія)

водоспад Рьюкандефоссен

Його назва означає «паруючий водоспад». Це не здається дивним в теплу пору року, коли бушує річка Мьоркедела, живлячись гірськими снігами що тануть. Але більшу частину року водоспад перебуває в замороженому стані і служить об’єктом екстремальних розваг для туристів-скелелазів.

Австралія – Баррон (штат Квінсленд)

водоспад Баррон

Більшу частину води з річки Баррон відтягує на себе електростанція, тому тільки в сезон дощів водоспад набирає силу. В інший час він тече тоненькими цівками, а в період посухи може і зовсім вичерпатися.

Джерело: Всвіті

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *