Як бути щасливим – 5 книг, які допоможуть пережити зиму

Здається, саме зараз, незважаючи на мороз, варто подбати про подарунки, які зроблять щасливими не лише вас, але й ваших рідних. Тим паче, коли книжки у цьому огляді – для всієї родини, яка варта найкращого, пише Ігор Бондар-Терещенко на сайті Новое Время. 


Гай Даніелс. Найбільший сніговик у світі. – Х.: Ранок, 2018

Найбільший сніговик в світі – це книжка-картинка для родинного читання, коли надворі холодно і саме час вмоститися, вкрившись пледом, з  какао і мандаринами. За сюжетом, Стен дуже хотів поплавати в басейні з татком. Але тато втомився. Та й про яке плавання може йти мова, якщо сніг випав на вулиці! І коли Стен все ж таки почав наполягати, у тата з’явилася ідея. «– Знаєш що, – сказав він. – Якщо ти зможеш зліпити сніговика заввишки з наш будинок, то я встановлю басейн у нас в садку. Обіцяю! І Стен негайно взявся за роботу…»

Таким чином, на сторінках цієї захопливої книжки Стен і його татусь розкажуть дитині про дружбу, взаємодопомогу, виконання обіцянок і найголовніше – про те, як же насправді зліпити величезного сніговика!

 

Готуємося до Нового року. – Х.: ТМ АРТ, 2018

Цей адвент-календар створений спеціально для того, щоб зробити очікування Нового Року більш цікавим. Кожен день грудня сповнений завдань і сюрпризів, оскільки в ньому, крім, власне, календаря  – картки із завданнями на кожен день, численні наклейки, цікаві тексти, а також лист Діда Мороза і конверт для відповіді. Як же працювати з таким календарем-книжкою? По-перше, слід розповісти дитині, що сюди щодня будуть приходити листи від Діда Мороза.

По-друге, обов’язково класти кожен день в кишеньки на плакаті по одному конвертику із завданням і одну наклейку для позначення дня. Також автори радять класти в кишеньки маленькі подаруночки (наприклад, цукерки). А дитині слід пояснити, що це винагорода від Діда Мороза за хорошу поведінку і сумлінне виконання завдань. Таким чином, щодня, починаючи від 1 грудня,  мають виконуватися завдання від Діда Мороза та заклеюватися віконце з датою, адже саме так на цьому чарівному календарі відзначається, скільки ще днів чекати Нового Року!

 

Анна Барнс. Як бути щасливим. – Х.: Фабула, 2018

Загальновідомо, якщо людина дійсно щаслива, вона ніби випромінюєте світло. Але як цього досягти насправді? У цій книжці даються чіткі рецепти, які, здавалося, прості, але для здійснення дива, потрібне ще дещо. А саме – трохи бажання, натхнення, виконання нескладних рекомендацій, і можна із захопленням відчути радість життя. Тож перед нами – прості поради, висловлювання, що надихають, і кумедні жарти, які, будучи зібрані на сторінках цієї книги, допоможуть зробити ваше життя яскравішим!

«Вільям Джеймс, відомий американський психолог ХІХ століття, вивчав, чому деякі люди природно щасливі, тоді як інші лише здаються такими, – нагадує авторка. – Перенісши в молодості депресію, він твердо вирішив вірити у вільну волю. Він уважав, що ми самі обираємо, чи бути нам щасливими; що сама впевненість, ніби ми можемо бути щасливими, зрештою приводить до щастя. Тож наступного разу, коли почуватиметеся розчавленим, згадайте той час, коли були щасливі, пориньте у ті відчуття і повірте, що зможете досягти такого рівня щастя знову».

 

Аліна Руденко. Ігри і казки, які лікують. – Х.: Основа, 2018

Ця практична книжка допоможе «вилікувати» дитячі капризи, страхи, істерики та інші хвороби. Яким чином? За допомогою казкової терапії! У книжці багато яскравих і барвистих ілюстрацій, тому читання разом з малюком перетвориться на справжнє задоволення! Крім усього іншого, в книзі можна знайти докладний опис 11 шкідливих звичок у дітей. Кожна проблема розписана в таких аспектах: причини такої поведінки; висновок психолога; дзеркало, ігри і казки, які допоможуть впоратися з проблемою; батьківські секрети. Насправді, книжка дійсно гарна, будучи написана з величезною любов’ю до дітей і знанням дитячої психології.

Казки, ігри і коментарі психолога – що ще треба розумним батькам, які не просто виховують дитину, але й хочуть, щоб їхній малюк виріс по-справжньому щасливою людиною. «Сумне цуценятко повернулося додому і запитало у своєї мами: – Чому вони пішли? Ми так весело грали, ганяли м’яча, а потім вони просто залишили мене. – Невже просто пішли? А ти зовсім-зовсім нічого не зробив? – запитала мама. – Ну, я тільки трошки штовхався, трошки гарчав, трохи кусався і зовсім трошки гавкав, – сказало цуценятко й похнюпило носа. – А кому ж сподобається грати з тим, хто штовхається, гарчить і кусається? З таким не хочуть дружити, – і мама лизнула цуценя в ніс. Цуценя трохи поміркувало і вирішило, що більше ніколи не штовхатиметься і не ображатиме інших».

 

Ганс Християн Андерсен. Кресало. Стійкий олов’яний солдатик. – Х.: Ранок, 2018

Ці старі та мудрі казки, зібрані в одному збірнику, давно вже стали класикою в усьому світі. Справді, історії, написані у позаминулому столітті відомим данським казкарем, вони досі залишаються цікавими і популярними, тож чим можна довершити вже й без того досконале?

Утім, об’єднує ці дві казки те, що у «Стійкому олов’яному солдатику» автор вперше відмовився від народного сюжету і склав свою власну історію, а «Кресало» повністю оформив його особистий художник. По-друге, саме у цьому подарунковому виданні видавці вирішили поєднати всім відомі казки вже із сучасними та стильними ілюстраціями Юлії Піліпчатіної.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *