Містика, травми, маніпуляці. Таємниці Гоголя або що ми не знаємо про письменника
20 листопада у приміщенні «Нової Полтави» відбулася лекція літературознавці Катерини Ткаченко «Розщеплений Гоголь». Ініціювала її організація «Центр розвитку культури».
О 18:30 захід розпочався з презентації діяльності “Центру розвитку культури” та появи ідеї події. А вже далі Катерина Ткаченко відкрила лекцію власними дитячими спогадами про Миколу Гоголя та вивчення цього автора у школі. Формат події поєднував у собі розповідь, елементи візуальної презентації, читання уривків творів та інтерактивні вправи для відвідувачів. Яких, до речі, зібралося понад 60 осіб.
За словами лекторки, цей захід – ще один привід переосмислити Гоголя, як особистість, зрозуміти, чому писав про Україну, але часто вважається російським письменником, що надихало його на творчість.
«Гоголь дуже непересічна особистість. Мене не полишало відчуття, що я збирала інформацію про двох різних людей. Із одного боку Гоголь – замкнений у собі перфекціоніст, а з іншого – харизматичний веселий оповідач. Ми поговорили про те, у яких умовах формувався Гоголь. Визначили його національну ідентичність і, все ж таки, вирішили, що він не належить жодній нації. Гоголь – це світове надбання», – зауважила Катерина Ткаченко.
Відвідувачі лекції відзначили формат подачі інформації та відверто дивувалися окремим фактам з біографії письменника. Вкотре переконалися, що Гоголь – таємнича та непересічна особистість, яка є невичерпною для подальших розмов і дискусій.
«Сьогодні ми побачили Гоголя, як людину, через призму почуттів і поведінки. Цікаво, що його творчість можна розділити на три умовні категорії: твори про Україну, твори про Росію та п’єси. Гоголь-драматург – окрема тема. Адже мені здається, що саме в ній він розкрився найбільше. Тому ще б про це хотілося почути детальніше», – поділився відвідувач заходу.
Завершилася лекція індивідуальним спілкуванням присутніх слухачів із Катериною Ткаченко. Також лекторка поділилася планами на майбутнє. Можливо, найближчим часом полтавців запросять на лекції про Олександра Довженка, Василя Симоненка, Михайля Семенка або Григора Тютюнника. Літературознавиця вирішила потримати інтригу та закликала писати побажання чи просто стежити за анонсами подій на сторінці «Центру розвитку культури» у Фейсбуці.
«Розщеплений Гоголь» не перший захід Катерини Ткаченко. Її попередні лекції стосувалися семи життів Івана Нечуя-Левицького, нетипового Тараса Шевченка, «перших леді» України та книг жаху.
Post a comment