“Галицький трикутник”. Чому важливо побачити перформанс чотирьох авторів на Форумі Видавців

Кожне із міст схоже на окремий організм – кілька ж таких організмів формують своєрідне середовище, що впливає на всіх, хто в ньому є. Труднощі і виклики цього середовища, його складових – те, з чим ми маємо справу щоденно. На 26-му Форумі Видавців зійдуться четверо авторів з трьох міст, аби передати глядачам дух галицької поезії та проблеми, що постають з-під рядків та образів їхніх віршів.

Учасники: Галина Крук (Львів) Ростислав Кузик (Львів) Богдан Кирста (Івано-Франківськ) Юрій Ліщук (Тернопіль).

Коли: 20.09.19, початок – 13:00

Де: 26-ий Форум Видавців, Grand Cafe Leopolis (пл. Ринок, 1), Львів.


Журнал “Артефакт” поспілкувався з творцем події “Галицький трикутник” Юрієм Ліщуком та дізнався, що це буде, чому саме ці міста та чому саме ці автори.

На изображении может находиться: 1 человек, ночь, часть тела крупным планом и текст

 

Про що подія?

Це — читання/перформанс чотирьох літераторів, метою якого є передача особливостей міст та їхніх мешканців, їхніх проблематик, спорідненостей та унікальностей через вірші авторів та взаємодію з аудиторією.

Ідея зробити цей проєкт в мене народилась випадково, в забігайлівці. Тож протягом місяця я оформлював концепцію проєкту, його візуальну складову, лайн-ап та інші дрібнички, які би зробили його чимось своєрідним і геть не схожим на інші поетично-перформативні заходи. Після проробленої роботи мені здається, що я недарма брався за це, враховуючи, що досвіду в плані організації заходів в мене якщо не обмаль, то цілком відсутній.

Чому саме ці автори?

Авторів я підбирав, посилаючись на їхній доробок та досвід в подібного роду заходах. Кожен з цих авторів своєрідний і має власні стиль, тематику текстів і подачу для аудиторії. Наприклад, Ростислав Кузик — його проєкти на кшталт “Стихійних” та “Грані”, де він був одним зі співорганізаторів, заслуговують на увагу, враховуючи рівень підготовки учасників.

Результат пошуку зображень за запитом "ростислав кузик"

 

Я навіть не побоюсь сказати, що Ростислав — один з найкращих поетичних перформерів в Україні станом на сьогодні.

 

За схожим принципом до “трикутника” відібрались і Богдан Кирста, і Галина Крук.

На изображении может находиться: 1 человек, текст

 

Результат пошуку зображень за запитом "галина крук"

Чому саме Тернопіль, Львів, Івано-Франківськ?

Це питання доволі просте — Львів, Івано-Франківськ і Тернопіль є єдиними обласними центрами української частини Галичини, і вони, як не дивно, відрізняються один від одного. Навіть попри те, що Львів сам по собі — культурна столиця України, Франківськ та Тернопіль мають власні козирі, адже саме з першого походить явище “станіславського феномену”, котре визначило обличчя сучукрліту, починаючи з 90-х років 20-го століття, а друге у свою чергу відоме студіями “87” та “Сім Герц”, а також рухом “Тернопільська поезія мертва”, котрі й створили автентичний образ Тернополя на літературній мапі України.

Нет описания фото.

До речі, про мапи. Кількома словами відзначу і логотип, і заодно й вибір міст, адже на його створення мене надихнуло… малювання на карті, адже якщо трохи поекспериментувати та з’єднати на карті Західної України три вище перелічених міста, вийде трикутник, вершинами якого є власне Львів, Івано-Франківськ і Тернопіль. А враховуючи те, що раніше було сказано, що міста належать до регіону Галичини, то відповідно маємо “Галицький Трикутник”.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *