Античної літератури має бути апріорі багато. Чому важливо читати книги давніх авторів? 

Книги давніх філософів, істориків та письменників варто читати, бо з того все починалося. Вся наша культура почалася з Античності. Хочете добре розбиратися в літературі, науці та навіть маркетингу — читайте античних авторів. А ще краще — ходіть на презентації їх книг. Так, Цицерон, Сенека, Гесіод вже вмерли, але є люди, які їх перекладають та є люди, які їх видають. 


Львівське видавництво “Апріорі” проводить презентацію книжкової серії “Бібліотека Античної Літератури”. Подія відбудеться 12 вересня 2019 року в четвер, о 17.00 годині у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України (Львів, проспект Свободи, 15). Там презентують нові переклади Андрія Содомори та Василя Зварича. Модератор зустрічі — Василь Ґабор.

У видавництві “Апріорі” серія “Бібліотека Античної Літератури” була заснована 2007 року.

Античну літературу варто читати й купувати з таких причини:

1. На ній будується вся наша культура. Що таке свобода? Що таке справедливість? Звідки походить влада? Відповіді на всі ці питання шукали й давали античні автори.

2. Бо всі науки — взаємопов’язані. Досить розділяти нас на гуманітаріїв й технарів. Античні науковці знали історію, географію, математику. Ще ж і надто — вона намагалися поєднати ці науки, бо всі науки ведуть до глобального пізнання світу, природи, людини та їх взаємодії. І цей взаємозв’язок шукали античні автори.

3. Античні тексти дають розуміти політику. Сьогодні здається, що політика  це безглузде обкрадання простих людей, маніпуляції та фейки. Але це не так. Політика стала складнішою, проте досі будується на політичних концепціях, які виникли в античності — демократія, громадянство, підданство, відповідальність за своє місто.

4. Античні тексти — дисциплінують та розвивають. Можна читати розважальну літературу, любовні романи, детективи. Це все треба читати. Але більшою мірою ми отримуємо від таких текстів розвагу та естетичне задоволення. Антична література потребує думання. Це значить, що як будете читати античну літературу, мозок краще працюватиме, ставатимете розумнішими, логічнішими, послідовнішими. Будете зростати.

Повертаючись до самих книг античної літератури, варто додати, що на даний момент у видавництві “Апріорі” світ побачили чотири книги з цієї серії:

 – Марк Аврелій “Наодинці з собою”;
 – Луцій Анней Сенека “Моральні листи до Луцілія”;
 – Гесіод “Походження богів. Роботи та дні. Щит Геракла”;
 – Пліній молодший ” Вибрані листи”;

До форуму видавців у Львові видавництво “Апріорі” планує опублікувати:

– Публій Овідій Назон “Метаморфози”;
– Публій Овідій Назон “Любовні елегії. Мистецтво кохання”.

На изображении может находиться: 2 человека, текст

Тож — читайте античну літературу та приходьте на презентацію таких книг.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *