Сергій Жадан розповів європейським депутатам про Харків, який до повномасштабного вторгнення був квітучим студентським містом з вируючим культурним життям. 

Рашисти цілеспрямовано знищують нашу культуру. Поет Сергій Жадан виступив у Європейському парламенті

Сергій Жадан розповів європейським депутатам про Харків, який до повномасштабного вторгнення був квітучим студентським містом з вируючим культурним життям. 


 

Харків до 24 лютого був великим студентським центром. У Харкові навчалося понад 300 тисяч студентів. Це було дуже молоде, дуже активне і надзвичайно динамічне місто, наповнене молодими голосами. Також Харків — це великий культурний центр. Місто з надзвичайно яскравою театральною сценою, музичною сценою і художньою сценою. 24 лютого все змінилося, — сказав Жадан

 

Сергій Жадан підняв тему: а чи варто взагалі проводити культурні події під час війни? 

 

 

Я пам’ятаю, тоді постійно поставало це питання: наскільки доцільною і наскільки необхідною є культура в часи війни. В часи, коли на вулицях лежать тіла загиблих людей, мирних, цивільних людей, яких вбивали російські ракети», — згадав він свої відчуття у перші тижні війни.

 

Далі український поет пояснив, чому під час війни варто проводити культурні події та проєкти: 

Культура — це не про розваги. Культура — це не лише про задоволення. Культура — це скоріше про цінності. Це скоріше про нашу ідентичність. Це ті маркери, які нам допомагають орієнтуватися в цьому світі. Вони допомагають нам впевнено дивитися як в своє минуле, так і в своє майбутнє. Це ті речі, які нас об’єднують, і які є універсальною мовою для людей, які дотримуються тих чи інших цінностей», — пояснив Жадан

 

Сергій Жадан вважає, що рашисти свідомо воюють проти української культури: 

 

Росіяни цілеспрямовано знищують нашу культуру. Тому що наша культура — це важлива складова нашої ідентичності. Наша культура — це важлива складова нашої суб’єктності. Росіяни це розуміють. Тому в Харкові та інших містах східної України від початку цілеспрямовано знищувалися десятки шкіл, університетів, культурних пам’яток, старих історичних будівель, себто всього того, що для нас утворювало ландшафт нашої культури, ландшафт нашої культурної спадщини, — сказав він.

 

Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру, історію, суспільство. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *